Češi kupují vice vánočního osvětlení, hitem jsou světelné vesnice

Češi letos nakupují více vánočního osvětlení. Začali se jím také vybavovat dříve než v předchozích letech. Obchodníci to zdůvodňují tím, že kvůli pandemii mnoho lidí tráví většinu času doma.

Vánoce
doporučujeme

Tradičně vysoký zájem je o světelné řetězy pro vnitřní i venkovní užití, roste poptávka po venkovních dekoracích ve formě sněhuláků či sobů. Hitem jsou pak světelné vesnice. Při výběru je důležitým aspektem i možnost ovládání světel dálkově nebo časovač jako součást osvětlení. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Síť elektro prodejen Datart podle své mluvčí Evy Kočicové zaznamenala u vánočního osvětlení meziroční nárůst poptávky o 25 procent. S blížícími se Vánocemi a díky znovuotevření obchodů se dají podle Kočicové očekávat ještě vyšší prodeje.

"Zájem o vánoční osvětlení jsme viděli téměř okamžitě po jeho uvedení na web. Říjnové prodeje byly meziročně o 90 procent silnější, v listopadu jsme loňská čísla překročili o 70 procent a podobný zájem očekáváme také v prosinci," uvedla mluvčí e-shopu Mall.cz Pavla Hobíková. Klasikou jsou podle ní vánoční řetězy a svítící stromky. Každoročním bestsellerem je pak bílý elektrický svícen se sedmi svícemi. "Čím dál oblíbenější jsou světelné vesnice nebo rampouchy s pohyblivým efektem, které jsou vhodné pro balkony," řekla dále.

Obchodní řetězec Hornbach vzhledem k pandemii koronaviru evidoval výrazný přesun nákupů na e-shop. "U vánočního osvětlení byl obrovský nárůst prodejů," řekl ČTK odborník na vánoční sortiment v projektových marketech řetězce Daniel Brychta. Letošním trendem jsou podle něj světelné vesnice, prodejům však dominují světelné řetězy pro venkovní použití.

Zákazníci prodejen Mountfield letos osvětlení kupují podle mluvčí společnosti Kateřiny Böhmové ve větších objemech a začali ho shánět dříve než obvykle. "Asi největší prodejní skok jsme letos zaznamenali u velkých venkovních LED dekorací typu sněhuláci, soby, osvětlené stromy nebo větve. Čím dál větším trendem jsou dekorace ovládané pomocí mobilní aplikace a oblíbené jsou i dekorace na baterie, které nepotřebují zapojení do elektrické sítě," dodala Böhmová.

Témata: Vánoce | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr psů bude provozovat veterinární komora, vláda souhlasí

25.01.2021 16:16 Provozovatelem centrálního registru psů, který bude fungovat od příštího roku, bude Komora…

V Praze žije až o čtvrt milionu lidí více, než je hlášeno. Město přichází…

25.01.2021 15:53 Na území Prahy žije až o čtvrt milionu lidí více, než kolik jich v ní má podle Českého…

Průměrně 2 procenta oddlužených mají zas exekuci

25.01.2021 15:40 V průměru dvě procenta lidí, kteří prošli v minulých deseti letech oddlužením, se znovu zadlužila a…

Některé jednorázové plasty by od července neměly na trh

25.01.2021 15:31 Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, na dnešním zasedání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama