Chtěl zavraždit tetu palcátem, trest platí. Pavel Nárožný neuspěl u Ústavního soudu

Pavel Nárožný, jenž si má odpykat 13 let ve vězení za přípravu vraždy své tety, neuspěl s ústavní stížností. Jeho podnět měl řadu procesních a obsahových nedostatků, navíc Nárožný nebyl zastoupen advokátem. Ústavním soudcům tak nezbylo, než stížnost odmítnout. Už dříve Nárožného upozorňovali, že pro řízení před Ústavním soudem (ÚS) potřebuje právníka.

Věznice
doporučujeme

"Stěžovatel, ačkoliv si je vědom povinnosti být zastoupen v řízení před ÚS advokátem, tuto svou povinnost opakovaně a vědomě neplní," stojí v usnesení, které je dostupné v databázi soudu.

Podle obžaloby plánoval Nárožný v roce 2015 vraždu tety, která spravovala majetek po jeho zemřelém otci. Zvažoval několik verzí, včetně zabití palcátem. Pomoci mu měla jeho známá, která se ale obrátila na policii a stala se korunní svědkyní. Nárožný vinu po celou dobu popíral a tvrdil, že jde o křivé obvinění.

V dovolání k Nejvyššímu soudu, taktéž odmítnutém, Nárožný kritizoval údajně netransparentní výběr přísedících u krajského soudu, naznačoval podjatost soudce a stěžoval si na znemožnění nahlížení do spisu. Podle Nejvyššího soudu bylo dovolání zjevně neopodstatněné.

V srpnu olomoucký krajský soud zamítl Nárožného návrh na obnovu řízení. Nepředložil nové skutečnosti či důkazy. Podle krajského soudu jen "recykloval" původní argumentaci, se kterou se justice už dříve vypořádala.

Nárožný v jiném procesu od roku 2011 čelí také obžalobě z vraždy otce a jeho manželky, jejichž těla se dosud nenašla. Olomoucký krajský soud jej třikrát zprostil obžaloby, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Index paniky stoupl, se všemi opatřeními proti covidu souhlasí 46…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Se všemi vládními opatřeními proti šíření koronaviru souhlasí 46 procent Čechů, vyloženě odmítavý…

Životní úroveň vlastní domácnosti hodnotí kladně 56 % Čechů

20.10.2020 18:47 Do hodnocení hospodářské situace domácností v Česku se ekonomické důsledky koronavirové epidemie…

Průzkum: Češi podporují spojení práva a fondů nejméně ze zemí EU

20.10.2020 16:42 Více než tři čtvrtiny obyvatel zemí Evropské unie podporují myšlenku, aby unijní instituce spojily…

Po nedělních protestech obviněni dva z demonstrantů, jeden policista má…

20.10.2020 13:29 Po nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením obvinila policie dva z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama