Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi už pomalu přestal zabírat. Právě proto se ho rozhodli zdokonalit.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Důchdoci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na telefonní čísla seniorů zavolá neznámy člověk, který začne rozhovor slovy, jako by volal svým prarodičům. Když se senior chytí do pasti neznámého člověka, konverzace se rozvine. 

Neznámy člověk, tedy domnělý vnuk, vysvětluje, že měl nehodu a potřebuje peníze. Samozřejmě sdělí, že pro peníze sám přijet nemůže a proto pošle kamaráda. Legenda může působit velmi průhledně, ale obětí už policie za poslední roky eviduje několik desítek.

Objevují se i jiné typy podvodů na seniory. Neznáma osoba zavolá na pevnou linku seniorovi, kterého si vytipovala. Zkouší od něj vylákat peníze formou půjčky s tím, že je ve finanční tísni.

Neúspěch podvodníky ve většině případů neodradí a zkoušejí to později s jiným příběhem.

„Představil se jako policista s tím, že ví o předchozím podvodném hovoru, a požádal o pomoc při dopadení pachatele. Falešný detektiv vyzval seniora, aby s podvodníkem spolupracoval a vydal mu požadovanou částku s tím, že policisté vše sledují a pachatele s penězi v ruce zatknou,“ vysvětlila trik mluvčí policie Soňa Štětínská pro novinky.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze (57)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řídit stát jako firmu? Zazněla částka, kterou premiér Babiš utopil v…

19.10.2019 21:55 Aktualizováno Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy…

Jak ČSSR uspíšila pád berlínské zdi: Historik upozornil na málo známou…

19.10.2019 21:27 Aktualizováno Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi…

Zbloudilou houbařku nenašel ani vrtulník. Avízo nakonec přišlo od nečekané…

19.10.2019 20:00 Po houbařce (73) z Velkého Grunova pátrali v noci na dnešek policisté a hasiči na Českolipsku. Do…

Na letišti v Ralsku se znovu bojovalo. Německý kulomet MG 42 dodnes budí…

19.10.2019 14:51 Na bývalém vojenském letišti Hradčany v Ralsku na Českolipsku se dnes znovu bojovalo. Výbuchy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama