Dusno kolem ČT: Bezzásadové ANO zradilo voliče, prská Štěpánek. Pak se ale ozval Wollner

Poslanecká sněmovna by ve čtvrtek měla schvalovat výroční zprávy České televize (ČT). Už Teď to kvůli nim pořádně skřípe nejen mezi politiky, ale i mezi novináři ČT na jedné straně a jejich kritiky na straně druhé.

Přidejte svůj názor 62 komentářů

Česká televize
doporučujeme

Štěpánek, který v minulosti působil v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a který se nedávno o stejné místo ucházel jako kandidát za hnutí ANO, připomněl, že se v Poslanecké sněmovně mají schvalovat výroční zprávy Rady České televize. „Jedině jejich neschválení může vést k personálním změnám jak v managementu České televize, tak v Radě ČT. Jak myslíte, že se zachová Babiš a ANO? Spadne mu zase srdce do kalhot, jako když na něj Česká televize loni zadupala v souvislosti s mojí nominací do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání?“ zajímá ho.

A přesně to se podle něj také stalo. „Zástupci koaličních stran ANO a ČSSD oznámili, že se dohodli, že schválení výročních zpráv podpoří. Co k tomu říct? Že schválení zpráv podpoří TOP 09, jíž ta televize názorově prakticky patří, že ji podpoří pokrevní bratři Topky ze STAN, ODS či KDU-ČSL, že ji podpoří eurohujerští Piráti či že ji podpoří zoufale podměreční a Českou televizí protežovaní sociální demokraté, na tom není nic nelogického. Vrána k vráně sedá, tak proč nepřikrýt zoufalou jednostrannost zpravodajství a publicistky z Kavčích hor, proč nepřikrýt českotelevizní finanční čachry, proč nepřikrýt šílený střet zájmů generálního ředitele Dvořáka, třeba z toho zase něco kápne,“ zlobí se Štěpánek.

Nelíbí se mu nicméně, jak se ke zprávám hodlá postavit hnutí ANO. „Ale že schválení zpráv hodlá podpořit rovněž Babišovo ANO, jež tím zrazuje nejen prakticky všechny své voliče, nýbrž popírá i samo sebe, tak to mi hlava opravdu nebere. Takhle bezzásadově se politika prostě dělat nemá. No jo no, jak říkám. Nikoli podle řečí, nýbrž podle skutků poznáte je. Je třeba si to zapamatovat,“ dodal. Ke svému textu připojil i fotku předních zástupců České televize.

Jedním z nich je i Marek Wollner, šéfredaktor publicistiky ČT. Ten se proti Štěpánkovým slovům obratem ohradil. „Petr Štěpánek, to je ten, co napsal o premiérovi, že je gauner, že mít v roce 2018 cokoli společného s hnutím ANO je totéž jako být v roce 1989 v KSČ a že poslanci hnutí ANO jsou zm**i, ale pak to všechno rychle smazal, když ho titíž navrhli do vysílací rady. Novináři ale byli rychlejší a jeho odvážné soudy ofotili a zaznamenali pro historii, takže z nominace nakonec nebylo nic,“ připomněl nedávné dění kolem Štěpánka Wollner.

Tím ale neskončil. „Petr Štěpánek už se oklepal z ostudy (ostatně asi ani žádnou necítil) a burcuje ANO a další, aby neschválilo výroční zprávy ČT. Svůj text doprovodil šarmantním obrázkem z jednoho pošahaného článku známého konspirátora, který říkal, že šestice mužů z vedení televize, mezi nimiž jsem měl tu čest být i já, chystá státní převrat. Štěpánek tak daleko nejde, pravda, jen si tu fotografii “půjčil” jako ilustraci a nechal na ní nápis z toho článku že odpovídáme za objektivitu zpravodajství. Já ani další dva na obrázku (ředitel programu Milan Fridrich a Václav Moravec) za objektivitu zpravodajství sice neodpovídáme, čili ze šesti ran třikrát vedle, ale kdo by bral zřetel na takové detaily. Když soudí lidé, kteří mají na hlavě hrnec másla větší než ta hlava, nese to vždycky tyhle plody. Znamení doby,“ rýpnul si novinář.

Loading...
Vstupte do diskuze (62)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demonstranti po několika dnech ukončili blokádu Karolina

18.11.2019 21:01 Demonstranti, kteří po několik dnů blokovali budovu rektorátu Univerzity Karlovy (UK), se dnes…

Útok na romské děti v Lipníku? Začal soud, obžalovaní manželé vinu odmítli

18.11.2019 16:53 Aktualizováno Přerovský soud dnes otevřel případ letošního napadení skupiny romských dětí v zámeckém parku v…

Nejvyšší soud řeší kauzu OKD. Zeman podal dovolání v neprospěch obviněných

18.11.2019 16:50 Nejvyšší soud začal přezkoumávat zprošťující verdikt nad třemi muži obžalovanými v souvislosti s…

Neoficiální novoroční ohňostroj v Praze? Má uctít Gotta, výběr peněz vázne

18.11.2019 16:16 Aktualizováno Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama