Exministr Prymula šel na fotbal. Babiš s ním skončil

Exministr zdravotnictví a nynější poradce premiéra Roman Prymula během čtvrtka projevil názor, že by se restrikce proti koronaviru mohly zpřísnit. O několik hodin později pak sám navštívil fotbalové utkání, na které v současnosti běžní diváci nemají přístup. Premiér Andrej Babiš (ANO) s ním za to ukončil spolupráci.

Roman Prymula (vlevo dole) sleduje na stadionu v Edenu fotbalový zápas. (18.2.2021)
doporučujeme

Roman Prymula dnes ve vysílání České televize mluvil o možnosti zavedení tvrdého lockdownu. "Kdybych měl postupovat mimo politiku a bylo by to čistě epidemiologické, tak bych šel cestou krátkého uzavření a pak uvolnění za testování a v podstatě návrat do běžných aktivit," uvedl.

Večer jej pak fotografové zachytili na fotbalovém stadionu v Edenu, kde přihlížel utkání Evropské ligy mezi domácí Slavií Praha a anglickým Leicesterem City. Do hlediště mělo přístup jen několik stovek vyvolených, které klub označuje jako své partnery.

Bývalý ministr zdravotnictví ovšem nebyl jediným známým divákem. Své sedadlo na tribuně měli také hradní kancléř Vratislav Mynář s manželkou, tenistka Petra Kvitová nebo generální ředitel ČT Petr Dvořák. 

Prymula už dříve navštívil zavřenou restauraci na pražském Vyšehradě, kde měl schůzku s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Stálo ho to tehdy vládní funkci. 

Pohárová konfrontace českého mistra s jedním z elitních anglických klubů skončila bezbrankovou remízou. Odveta se hraje za týden ve Velké Británii.

Babiš ukončil spolupráci

Babiš (ANO) ukončil spolupráci se svým poradcem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou kvůli dnešní Prymulově účasti na fotbalovém zápase. Premiér to uvedl na twitteru. Podle Babiše působí Prymulova účast na fotbale papalášsky.

Také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl internetové televizi DVTV, že Prymula nepostupoval správně. Prymula ČTK sdělil, že účast diváků na fotbale byla povolena, že měl před akcí negativní test na koronavirus a na tribuně měl respirátor.

Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků," sdělil Prymula ČTK. "Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma," doplnil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalisté smrt Jana Masaryka nikdy nevyjasnili

08.03.2021 16:19 Kriminalisté odložili případ smrti Jana Masaryka, okolnosti tragické události se jim ani po 73…

Zákaz farmářských trhů je diskriminace, tvrdí organizátoři a píší vládě

08.03.2021 15:51 Organizátoři farmářských trhů se domnívají, že jejich uzavření v situaci, kdy jiné prodejny…

Stažení obžaloby Dbalého mělo jen procesní důvod, stíhání trvá

08.03.2021 12:05 Obžalobu v tzv. třetí větvi kauzy bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého stáhl…

Soud kvůli stížnosti dělníka řeší povinné testování zaměstnanců

08.03.2021 10:33 Opatření, které podnikům uložilo povinnost testovat zaměstnance na koronavirus, přezkoumá Nejvyšší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama