Na jihu Moravy vyloučili koronavirus u dalších tří pacientů

Hygienici v Jihomoravském kraji za středu a dnešek vyloučili nákazu koronavirem u tří pacientů. ČTK to řekla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. U jednoho pacienta byly výsledky negativní ve středu, u dvou dnes. Dva pacienti byli podle mluvčího Pavla Žáry ve Fakultní nemocnici Brno. Hygienici už poskytli ke středě více než 70 odborných konzultací, u většiny případů vyhodnotili podezření jako neopodstatněné a u zbytku byly testy negativní.

Přidejte svůj názor

nemocnice
doporučujeme

Ciupek neuvedla, kde pacienti byli. Dva ale prošli Fakultní nemocnicí Brno, kde se přihlásili po návratu z Itálie už ve středu. Podle Žáry se u jednoho z těchto pacientů vyloučila nákaza ve středu, u druhého dnes. Celkem měla nemocnice čtyři pacienty s podezřením na nákazu, u dvou už ale byly výsledky negativní dříve.

Pacienta s problémy po návratu z Itálie vyšetřila i znojemská nemocnice, podle její mluvčí Petry Veselé ho ale nakonec epidemiolog vyhodnotil jako nerizikového. Přesto nemocnice využila možnost otestování, aby prověřila funkčnost systému odběru, uvedla Veselá.

Podle Ciupek poskytli hygienici ke středečnímu dni víc než sedmdesát konzultací. Většinou bylo podezření na nákazu novým koronavirem vyhodnoceno jako neopodstatněné, u necelé desítky doporučené rozbory koronavirus nepotvrdily.

Nový koronavirus se začal šířit koncem loňského roku v Číně, v níž od té doby zemřelo několik tisíc lidí a nakazily se desítky tisíc dalších. Koronavirus se rozšířil i do dalších zemí, jako jsou například Jižní Korea nebo Írán, v Evropě je převážná většina případů v Itálii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U 37 zdravotníků z Prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

04.04.2020 11:51 Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se…

Zemřela další nakažená seniorka z domova v Michli, COVID-19 nebyl…

04.04.2020 11:14 V pražské Všeobecné fakultní nemocnici dnes zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila…

Názory na nošení roušek ve světě se různí, povinné jsou v Česku

04.04.2020 11:07 Prezident Donald Trump oznámil, že americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)…

Biskupové vyzvali věřící, ať oslaví vzkříšení Krista světlem svic

04.04.2020 10:38 Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, kteří se nebudou moci zúčastnit velikonoční vigilie,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy