Křeček ombudsmanem? Spolek Milion chvilek protestuje, ve hře je i demonstrace

Pokud bude veřejným ochráncem práv zvolen Stanislav Křeček, uspořádá spolek Milion chvilek demonstraci. Spolek to oznámil na svém webu. Reagoval tak na informaci, že poslanci hnutí ANO dostali doporučení hlasovat právě pro někdejšího poslance ČSSD a bývalého zástupce veřejné ochránkyně práv Křečka.

Přidejte svůj názor 222 komentářů

Stanislav Křeček
doporučujeme

O post ombudsmana se dnes v tajné volbě ve Sněmovně utkají Křeček, vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexander Schorm a advokát Jan Matys.

Podle Deníku N získal Stanislav Křeček nejvíc hlasů při cvičném hlasování poslanců ANO a předseda klubu ANO Jaroslav Faltýnek ho poslancům hnutí doporučil podpořit. Za zvolení Křečka, kterého navrhl prezident Miloš Zeman, se na klubu přimlouval i předseda Sněmovny Radek Vondráček, uvedl server s odvoláním na poslance ANO. Faltýnek v úterý na tiskové konferenci uvedl, že hnutí má volné hlasování.

Případné zvolení Křečka veřejným ochráncem práv namísto končící Anny Šabatové vyvolalo odmítavou reakci spolku Milion chvilek. Křeček podle nich v době normalizace chválil socialistickou revoluci a socialistické volby. "Pokud poslanci hnutí ANO skutečně zvolí v zájmu trojice Babiš-Faltýnek-Hrad ombudsmanem Stanislava Křečka, popřou tím smysl a účel celé této instituce," uvedl spolek Milion Chvilek.

V případě Křečkova zvolení je Milion chvilek připraven vyhlásit termín demonstrace. Spolek loni pořádal dvě největší veřejná shromáždění po listopadu 1989 na pražské Letné proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Volit Křečka doporučilo svým poslancům vedení sociální demokracie, uvedl v úterý v České televizi poslanec ČSSD Jan Birke. Podle jeho stranického kolegy a předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky je ale možné, že dnes nikdo nebude zvolen. "Z nálady a z komunikace s kolegy mám pocit, že možná nebude zvolen vůbec nikdo," řekl Chvojka na úterní tiskové konferenci.

Loading...
Vstupte do diskuze (222)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výsledky testů na koronavirus v ČR jsou stále negativní, vyšetřeno bylo…

28.02.2020 10:05 V Česku bylo dosud na koronavirus testováno 154 lidí, u nikoho se nákaza nepotvrdila. Národní…

Na koronavirus se v Moravskoslezském kraji ve čtvrtek testovalo šest lidí

28.02.2020 08:33 V Moravskoslezském kraji odebrali zdravotníci kvůli možnosti nákazy novým koronavirem ve čtvrtek…

Na jihu Moravy vyloučili koronavirus u dalších tří pacientů

27.02.2020 20:51 Aktualizováno Hygienici v Jihomoravském kraji za středu a dnešek vyloučili nákazu koronavirem u tří pacientů. ČTK…

Česko dál řeší koronavirus, nákaza se v zemi zatím nepotvrdila

27.02.2020 18:00 Kvůli šíření nového koronaviru se dnes poprvé od roku 2014 sešla Ústřední epidemiologická komise.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama