Muž a jeho partnerka znásilnili ženu v Praze. Musí jí zaplatit půl milionu

Polák Robert Hanasz musí spolu s partnerkou Małgorzatou Rakovou zaplatit půl milionu korun Řekyni, kterou v dubnu 2017 znásilnili. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud. Rakové za znásilnění své kolegyně z práce potvrdil odvolací senát na koci března trest vězení 5,5 roku. Hanaszovi zůstává šestiletý trest, proti kterému se neodvolal.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

"Odsouzený je povinen společně a nerozdílně s již odsouzenou nahradit poškozené nemajetkovou újmu v penězích ve výši 500.000 korun s úrokem z prodlení z této částky ve výši deset procent ročně od právní moci rozsudku do zaplacení," ocitovala mluvčí soudu Kateřina Kolářová z verdiktu. "Ohledně odsouzeného zůstává napadený rozsudek nedotčen," dodala.

Trestný čin se stal u Plzně v dubnu 2017, kdy Raková a Hanasz popíjeli s dvacetiletou Řekyní alkohol. Poté jí nabídli, že ji odvezou na její ubytovnu. S autem ale vyjeli za město a muž se Řekyně zeptal, zda by s ním a jeho přítelkyní chtěla mít sex ve třech.

Na odpověď nečekal a ženu napadl ranami do obličeje, k čemuž se přidala i Raková. Dvojice dívce svázala ruce za zády a donutila ji k orálnímu sexu s mužem. Polka ji poté přejížděla nožem po krku a oba jí vyhrožovali zabitím.

Když spoutaná cizinka zkolabovala, muž ji znásilnil a Raková ji pak donutila, aby ji orálně uspokojila. Poláci ji potom naložili do auta a odjeli s ní pryč. Ženě se podařilo dostat z pout, a když auto zastavilo na křižovatce, utekla a s pomocí kolemjdoucích přivolala policii.

Napadená žena trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. V prvních měsících po činu byla odkázaná na pomoc okolí, protože si nebyla schopná zajistit ani základní potřeby. Nedokázala jít do obchodu, bála se lidí, nemohla jít do práce a trpěla poruchami spánku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S nošením roušek uvnitř souhlasí drtivá většina Čechů, ukazuje průzkum

20.09.2020 22:01 Aktualizováno S postupným nárůstem počtu nakažených nemocí covid-19 a po zavedení povinnosti nosit roušky ve…

V olomouckém babyboxu našli chlapečka. Už má jméno, byl zabalen do plyšové…

20.09.2020 21:35 Do babyboxu v Olomouci dnes vpodvečer někdo odložil miminko. Chlapec vážící 2,5 kilogramu byl…

Ekologická havárie: Do Bečvy unikla neznámá látka, uhynulo mnoho ryb

20.09.2020 19:22 Do řeky Bečvy dnes unikla neznámá látka, na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje kvůli tomu…

Muže na Českolipsku přejelo auto, možná zemřel ještě před střetem

20.09.2020 15:59 U Žandova na Českolipsku přejel brzy ráno motorista muže, který ležel na silnici. Přivolaný lékař…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama