Nemocnice v Ústí zavřela část JIP kvůli koronaviru

Ústecká nemocnice uzavřela část jednotky intenzivní péče (JIP), neboť zjistila nový koronavirus u jednoho ze zaměstnanců. Informaci, kterou dnes zveřejnil server Blesk.cz, ČTK potvrdila Krajská zdravotní, pod niž nemocnice patří.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Evidujeme zaměstnance z řad nelékařského personálu, u něhož byla při náhodném odběru zjištěna pozitivita na nový koronavirus SARS-CoV-2. Tento zaměstnanec neonemocněl Covidem-19, je asymptomatický. Přijali jsme ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Ústeckého kraje karanténní opatření, zajistili testování personálu a pacientů," řekla ČTK hygienička Krajské zdravotní Dana Vaculíková.

Jednotka intenzivní péče č. 3 je do doby, než budou známy výsledky opakovaných testů, v karanténě - žádného pacienta tam nelze přijmout ani nikoho odsud přeložit jinam. "Po tuto dobu jsou v odpovídajícím rozsahu odkládány operace a pacienti mohou být směřováni do jiných nemocnic Krajské zdravotní," uvedla Vaculíková.

Automobilka Škoda Auto začne v úterý ráno v Rychnově nad Kněžnou postupně testovat na covid-19 přibližně 2300 Poláků, kteří dojíždějí za prací do závodu v Kvasinách. Odběry vzorků a testování by měly trvat do konce května tak, aby Poláci mohli od 1. června opět nastoupit do práce. ČTK to dnes řekla mluvčí závodu Martina Gillichová. Zatím polští pendleři do Kvasin pracovat nejezdí. Pořízení PCR testu a jeho následné opakování každých 30 dní je podmínkou pro to, aby mohli pracovat v ČR.

V závodě Kvasiny je na výrobě modelů Superb, Kodiaq a Karoq zaměstnáno asi 9000 lidí. Stejně jako závody v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí měly i Kvasiny kvůli pandemii od 18. března do 26. dubna odstávku. Od pondělí 11. května kvasinský závod přešel z dvousměnného provozu na třísměnný. Podle týdeníku Škodovácký odborář se Kavasiny bez polských pendlerů nedostanou přes 70 procent původní výroby.

"Plošné testování se týká jak kmenových, tak agenturních zaměstnanců. Negativní výsledek testu jim umožní návrat do zaměstnání," řekla mluvčí. Náklady na testování bude hradit Škoda Auto.

Samotné odběry vzorků budou od úterý ve stanu na nádvoří bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou. Poláci do stanu přijedou auty. Na zajištění testování budou s automobilkou spolupracovat Královéhradecký kraj, město Rychnov nad Kněžnou, rychnovská nemocnice, hasiči a policie.

Škoda Auto je největším zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V závodech Kvasiny a Vrchlabí pracuje asi 10.000 lidí. Závod Vrchlabí problém s cizinci nemá, protože v závodě pracují hlavně lidé z Vrchlabí a širšího regionu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krejčířův správce Zagora neuspěl s žádostí o čtvrtmilionové odškodné

23.09.2020 15:43 Někdejší správce firem podnikatele Radovana Krejčíře Aleš Zagora nemá nárok na čtvrtmilionové…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Kauza Stoka: Expolitik ANO Liškutin přiznal přijetí jednoho úplatku

23.09.2020 13:38 Aktualizováno Před Krajským soudem v Brně dnes vypovídal bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice, který…

Spolu silnější: Stát musí kvůli krizi mobilizovat dobrovolníky, navrhuje…

23.09.2020 13:28 Stát musí mobilizovat dobrovolníky, aby zvládl nastupující krizi spojenou se šířením nového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama