Policisté navrhli obžalovat matku zavražděné dívenky z Přerova

Kriminalisté navrhli obžalovat třiadvacetiletou ženu z Přerova z vraždy její tříleté dcery. Vyšetřování ukončili po téměř roce a spis předali státnímu zástupci, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Kriminalisté čekali s uzavřením případu na výsledky znaleckých posudků. Podle nich je žena za své jednání zodpovědná. Podle policistů jde o jeden z nejtragičtějších případů v regionu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech předali na krajské státní zastupitelství Ostrava, pobočka Olomouc spis s návrhem na podání obžaloby třiadvacetileté ženy z Přerova pro zvlášť závažný zločin vraždy tříleté dcery. K činu došlo 14. srpna 2019 v Přerově a ženě hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," uvedl policejní mluvčí Hejtman.

Policisté dosud čekali na konečné výsledky znaleckých posudků. "Na nich bude velmi záležet, zda matka, která se tohoto strašného skutku dopustila, bude vůbec za tuto věc souditelná, tedy zda bude prohlášena znalci v době spáchání trestného činu za příčetnou nebo ne," uvedl již dříve ředitel kriminální policie Jan Lisický. Podle mluvčího policie Hejtmana je podle znaleckých posudků žena za své činy zodpovědná. Případ tak mohli kriminalisté ukončit a předat s návrhem na obžalobu žalobci.

Pro policisty, kteří na místě byli, jde o jeden z nejhorších případů, jaký v kariéře zažili. "Matka, která se vzorně stará o svou tříletou dceru po celou dobu, co je na světě, z nějakého důvodu dívenku usmrtí, a to dokonce několika smrtícími mechanismy. Přes údery, rdoušení, škrcení kabelem od pračky až po bodání," uvedl Lisický. Motiv jednání dosud není zřejmý. Podle Lisického žena v minulosti byla uživatelkou drog.

Tělo dítěte bylo nalezeno v jednom z bytů v Purkyňově ulici v Přerově. Podle obyvatel domu příjezdu policie předcházelo zmatené chování matky dítěte, svědci tehdy mluvili o tom, že pobíhala po sklepě. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle kriminalistů zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. Od té doby je ve vazbě. Obviněná žena dosud nebyla stíhaná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O Česku se píše v zahraničí. Rozlučky s koronavirem si všimla i WHO

01.07.2020 21:43 Aktualizováno Zatímco Čechy ještě na začátku dubna pobouřila schůzka prezidenta Zemana s expertním týmem v Lánech…

Cestování v době koronaviru? Problém teď prý představuje hlavně politika

01.07.2020 21:01 Od 1. července došlo k prvnímu pootevření vnějších hranic EU, do níž se nyní dostanou občané 14…

V Dukovanech mají nakaženého, leží v nemocnici

01.07.2020 19:55 Pracovník jaderné elektrárny Dukovany dnes oznámil pozitivní test na koronavirus Osoba se nestýká…

Paralelní dráha na letišti v Ruzyni podle Hřiba není nutná

01.07.2020 18:30 Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není přesvědčen o tom, že by na ruzyňském letišti měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy