Rozsáhlý podvod s recepty? Na verdikt si počkáme, vrchní soud kauzu odročil

Vrchní soud v Olomouci dnes odročil na 14. ledna případ dvou lékařů, kteří podle obžaloby bez vědomí pacientů vystavovali recepty. Podle obžaloby tak způsobili škodu za více než pět milionů korun. K soudu dnes kvůli zdravotním problémům nedorazil jeden z obžalovaných lékařů.

Zdravotnictví
doporučujeme

Krajský soud v Ostravě oba dva lékaře za podvod loni potrestal čtyřmi lety vězení. Lékárnice, která padělané recepty zadávala do systému, byla potrestána vězením v délce čtyř let a šesti měsíců.

Lékaři Zdeněk Pastor a Tomáš Pastor před ostravským krajským soudem odmítli vypovídat stejně jako v přípravném řízení, kdy se k záležitosti rovněž nevyjádřili. Podle žalobce oba bez vědomí pacientů vystavovali recepty na některé léky. Recepty následně předkládali lékárnici v lékárně v Ostravě-Krásném Poli, v níž oba muži byli společníky a jednateli.

Podle obžaloby lékárnice, přestože věděla, že k vystavení receptů byly zneužity osobní údaje, zavedla recepty do evidence lékárny a následně je dala k úhradě zdravotním pojišťovnám. K celému případu se odmítla vyjádřit i lékárnice Silvie Karkošková. Pouze mladší z lékařů uvedl, že si není vědom, že by se něčeho dopustili.

Podle obžaloby trojice podvody páchala v letech 2008 až 2010. Osobní údaje pacientů údajně lékaři získávali především z evidence pacientů 1. Oční s.r.o. či oční ordinace jednoho z obžalovaných. Na jejich počínání se přišlo díky kontrolní činnosti pojišťoven. Všichni tři jsou obžalováni z podvodu. Proti rozsudku krajského soudu se loni odvolali obžalovaní i státní zástupce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza podezřelé zakázky v Lánské oboře: Začal soud, Balák vinu odmítá

22.10.2020 16:36 Aktualizováno Kladenský soud dnes začal projednávat kauzu údajného ovlivnění zakázky v Lánské oboře. Mezi…

Požár zachvátil velkou halu se senem na Jesenicku, škoda jde do milionů

22.10.2020 15:48 Aktualizováno V Mikulovicích na Jesenicku zasáhl dnes ráno požár halu s uskladněným senem. Na místo se sjelo…

V noci na neděli se změní čas, budeme spát o hodinu déle

22.10.2020 13:06 O nadcházejícím víkendu začne platit zimní čas. Ve tři hodiny v noci na neděli se posunou hodiny…

Výrobce nanoroušek v době pandemie nestíhá. Život nám ztrpčují asijské…

22.10.2020 12:35 ROZHOVOR – Jsou zaveleni prací a nestíhají. Spoluzakladatel firmy nanoSPACE Jiří Kůs přiznává, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama