Útok na číšníka: Soud prodloužil bratrům z Nizozemí vazbu, verdikt opět nepadl

Dvojice bratrů z Nizozemska, která loni zbila číšníka v centru Prahy, si ani dnes nevyslechla pravomocný rozsudek. Pražskému vrchnímu soudu se totiž z dnešního zasedání omluvili oba předvolaní znalci, kteří měli vyjasnit způsob vzniku číšníkova zranění. Soud tak bratrům pouze prodloužil českou vazbu, s čímž oba souhlasili. Odvolací zasedání bude pokračovat 15. října.

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka
doporučujeme

Před soudem dnes měli znovu vypovídat znalci z oboru soudního lékařství Ivan Procházka a Jiří Hladík. Při srpnovém zasedání se totiž neshodli na tom, jakým způsobem číšník utrpěl zranění hlavy a zda si zranění nemohl přivodit pádem na zem. Právě to totiž tvrdí obhajoba Nahviových.

Procházka se z dnešního jednání omluvil s předstihem kvůli dovolené a zaslal soudu doplněk svého posudku. Hladíkova omluva - bez doplňku posudku - dorazila v pondělí s tím, že lékař má v termínu zasedání přednášku pro policisty. Předseda odvolacího senátu Martin Zelenka uvedl, že se to dověděl dnes ráno, když se sám vrátil z dovolené.

Zelenka tak dnes jen přečetl nový posudek týkající se CT zobrazovací metody, který v září vypracoval lékař Jiří Neubauer. Podle obhajoby tato expertiza podporuje Hladíkovo stanovisko, že zlomenina lebky nemohla vzniknout úderem zvenčí.

Devětadvacetiletý Armin a o tři roky starší Aräsh přicestovali v dubnu 2018 do české metropole s dalšími přáteli na rozlučku se svobodou. Na zahrádce restaurace u obchodního centra Quadrio se skupina dostala do sporu s obsluhou, protože si do podniku přinesla vlastní alkohol a odmítala odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře číšník, který přispěchal na pomoc manažerovi restaurace. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku.

Městský soud bratrům letos v dubnu nepravomocně uložil šest a pět let vězení za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Státní zástupkyně chce pro oba muže přísnější, alespoň desetileté tresty a vyhoštění z Česka na neurčitou dobu. Skutek požaduje kvalifikovat jako pokus o vraždu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu…

28.09.2020 22:00 Aktualizováno Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních…

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší…

28.09.2020 20:26 Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky

28.09.2020 16:02 Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama