V sobotu zemřel druhý klient z domova pro seniory v Břevnici

V havlíčkobrodské nemocnici zemřel v sobotu druhý klient z domova pro seniory v Břevnici na Havlíčkobrodsku. ČTK to řekla Hana Hlaváčková, ředitelka domova, který pečuje o lidi s demencemi. Do nemocnice museli být převezeni i další klienti. Domov je kvůli koronavirové infekci v karanténě, nemocný je i personál.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Včera jsme po dohodě s lékaři hospitalizovali dva klienty v havlíčkobrodské nemocnici a jeden pán potom bohužel zemřel," řekla Hlaváčková.

Podle mluvčí nemocnice Petry Černo zůstávají hospitalizované dvě klientky břevnikého domova a další dva pacienti s nemocí covid-19. Jejich stav nekomentovala.

Onemocnění covid-19 se podle hygieniků koncem března potvrdilo u 20 z 22 klientů domova a u devíti jeho pracovníků. Jedna seniorka, která měla i jiná vážná chronická onemocnění, zemřela 29. března. Hygienici nařídili v domově karanténu do odvolání, nejméně však na 14 dní.

S péči o seniory pomáhají domovu profesionální hasiči i dobrovolníci. "Sháníme především zdravotní sestry, protože ty jsou u nás teď úplně nezastupitelní při péči o covid pozitivní pacienty. Máme tam teď několik dobrovolníků a na pondělí máme domluvené nástupy dalších zdravotních sester," řekla Hlaváčková. V domově pomáhají medici čtvrtých ročníků. "Jsou výborní, jsou zdravotním sestrám k ruce, nutně tam ale teď potřebujeme mít vyškolené zdravotní sestry," řekla Hlaváčková.

Hasiči, kteří se v domově střídají v tříčlenných skupinách, pomáhají se zajištěním chodu domova, s údržbou, dezinfekcí nebo s roznášením jídla.

Podle Hlaváčkové domov doufá, že se bude moci brzy vracet i uzdravený personál. První sestru, které se výrazně ulevilo a je několik dní bez obtíží už hygienici nechali kontrolně otestovat. Výsledky testů ale podle Hlaváčkové ještě nejsou.

V Břevnici je zařízení se zvláštním režimem, stará se o lidi s demencemi. Je součástí havlíčkobrodského domova pro seniory, který je spravovaný krajem. Budova stojí samostatně u vsi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela spisovatelka a mluvčí Charty 77 Zdena Tominová

24.05.2020 19:36 Ve věku 79 let dnes v Praze zemřela spisovatelka a jedna z mluvčích disidentského hnutí Charta 77…

Češi sundají roušky, mohou jít do restaurací. Co vše se od pondělí mění?

24.05.2020 10:28 Česko čeká v pondělí velká vlna uvolňování restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru. Po…

Exkluzivní rozhovor. Účastník únosu autobusu teroristy Barešovými: StB si…

23.05.2020 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR - Bezstarostnou zábavu a veselí přeruší výstřel do vzduchu. Do autobusu RTO Škoda, v němž…

Hasiči kvůli bouřkám zasahovali na jihu Čech i na Vysočině

23.05.2020 20:02 Hasiči v jižních Čechách měli dnes vpodvečer kvůli silnému větru a přívalovému dešti přes 20 zásahů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy