Vážné úrazy dětí ve skateparku: Policie hledala vyražené zuby i amputovaný prst

Přerovští strážníci mají na kontě během jednoho roku již druhý zásah, při kterém pomohli zraněným dětem ve zdejším skateparku. Zatímco loni zde hledali v odpadkových koších vyražené zuby, ve čtvrtek večer to byla část amputovaného prstu. V obou případech šlo o malé koloběžkáře, kteří se zranili při pádu a v obou případech se podařilo lékařům implantovat nalezené části zpět na své místo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Poslední případ se stal ve čtvrtek večer, šlo o sedmiletého hocha. "Jeho přítomný otec strážníkům sdělil, že si hoch právě způsobil na koloběžce vážné zranění ruky a přišel o část prstu. Hlídka ihned poskytla chlapci první pomoc a vyslala otce pátrat po amputované části prstu. Když ho nalezl, naložili strážníci chlapce do služebního vozidla a i s prstem vyrazili do nemocnice," uvedl zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Zatímco otec se musel postarat o druhého syna, strážníci zraněného sportovce utěšovali a převezli do nemocnice. "Podle zpráv se hoch v nočních hodinách podrobil operaci a je padesátiprocentní šance, že se prst díky včasnému zákroku podaří zachránit," doplnil zástupce ředitele.

Podobný případ řešili přerovští strážníci také loni v listopadu, kdy chlapec spadl ve skateparku z koloběžky a vyrazil si dva horní zuby i s kořeny a následně je vyhodil do koše. Strážníkům se zuby podařilo najít a podle konzultací s odborníky z fakultní nemocnice je poté omyli a uložili do sáčku s čistou vodou. Lékaři mu poté na zubní chirurgii zuby zachránili.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zločin v Dukovanech? Za odbytou revizi svarů je stíhán jeden člověk

13.11.2019 08:10 Kvůli nekvalitní kontrole svarů v jaderné elektrárně Dukovany obvinila policie po letech…

Marek Vašut otevřeně: Moravec v České televizi jako za komunistů, jiný…

13.11.2019 00:54 Aktualizováno Herec Marek Vašut se otevřeně vyjádřil k roku 1989 a sametové revoluci, která podle něj proběhla až…

Rychetský pojmenoval nešvary dnešní společnosti. Co se vytratilo?

12.11.2019 21:54 Ze společnosti se vytratily základní zásady, jako je solidarita a humanismus. Staly se z nich téměř…

Člověk v tísni je nežádoucí, rozhodlo ministerstvo. Pracovat chce dál

12.11.2019 19:43 Aktualizováno Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že českou humanitární organizaci Člověk v tísni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama