Za výhrůžky Prymulovi pokuta. Muži vadil třeba zákaz vycházení

Pokutu 50.000 korun uložil litoměřický soud třiapadesátiletému muži za výhružky posílané e-mailem náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi. Podle vyšetřovatelů epidemiologovi například napsal, že pokud vyhlásí zákaz vycházení, nic dalšího už ve svém životě neudělá. Informaci o pokutě dnes zveřejnil zpravodajský portál iDNES.cz. Verdikt není pravomocný, muž proti němu může podat odpor.

Roman Prymula
doporučujeme

Muž poslal 35 e-mailů, v nichž Prymulu, jenž tehdy vedl Ústřední krizový štáb, mimo jiné vulgárně oslovoval a osočoval ho z braní úplatků. K textům přidával grafiky oběšenců či svou rozmazanou fotku se zdviženým prostředníčkem.

Soud ho uznal vinným z trestného činu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. "Potrestaný má podle vydaného trestního příkazu možnost splácet pokutu v pětitisícových splátkách," řekla serveru iDNES.cz předsedkyně litoměřického soudu Halka Lacinová.

Verdikt nenabyl právní moci, muž proti němu může podat odpor. V tom případě by se konalo klasické hlavní líčení před soudem. Stejnou možnost má i státní zástupkyně. U ní ale takový postup nelze očekávat, protože s trestem souhlasí. "Je přesně takový, jaký jsem navrhovala," uvedla šéfka litoměřických státních zástupců a dozorující žalobkyně Kateřina Doušová.

Případ řešila Národní centrála proti organizovanému zločinu, a to v takzvaném zkráceném řízení. Státní zástupkyně tedy nepodávala obžalobu, ale soudu poslala návrh na potrestání. Doušová už dříve uvedla, že muž se ke všemu přiznal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

12.07.2020 21:30 Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních…

Malý letoun havaroval na Bruntálsku, škoda milion korun

12.07.2020 20:19 Aktualizováno Nedaleko Slezské Harty na Bruntálsku dnes odpoledne havaroval takzvaný vírník, tedy malý letoun se…

Další problém pro turisty na obzoru. Petříček řekl, o jakou zemi jde

12.07.2020 19:56 Aktualizováno Letní dovolené jsou stále v nejistotě, zejména pokud se cestovatelé rozhodnou vyrazit do ciziny.…

EXKLUZIVNĚ: Vraždu Masaryka zosnovali komunističtí agenti pod cizí vlajkou…

12.07.2020 19:51 Aktualizováno ROZHOVOR - Vůbec o jeho násilně tragickém konci nepochybuje. Badatelka Václava Jandečková je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy