Začala tradiční Matějská pouť. O které atrakce je největší zájem?

První tisíce dětí i dospělých vyrazily na pražské holešovické Výstaviště, kde dnes začala Matějská pouť. Ze 115 atrakcí, pro menší i větší odvážlivce, mohou lidé vybírat do 13. dubna. Součástí akce jsou i farmářské trhy a den pro handicapované děti a děti z azylových a dětských domovů.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Počátku akce, která je díky únorovém svátku svatého Matěje první jarní poutí v Evropě, letos přálo počasí - byť slunce se po poledni schovalo. "Přesné údaje o návštěvnosti dosud nemáme, ale je určitě lepší než v loňském roce, kdy mrzlo," řekla ČTK za pořadatele Eva Kočková. Pouť nabízí o 15 atrakcí více než loni, novinkou je třeba atrakce King, která přetáčí lidi různými směry, nebo 55 metrů vysoké kolo s uzavřenými kabinkami. Právě o kolo a autodrom měli dnes podle Kočkové lidé největší zájem.

Na Výstaviště se vrátily například atrakce Katapult, Dům naruby či dráha Super Mouse. Nechybí ani "klasiky" jako malý i osmdesátimetrový řetízkový kolotoč, labutě, ale také Aquadrom, houpačky či několik variant zábavných hradů pro malé děti. Odvážnější a odrostlejší návštěvníky pak divoce "protáčí" takzvaný Break Dance, zážitek z volného pádu opět nabízí atrakce Goldmine Tower.

Podruhé jsou součástí pouti sobotní farmářské trhy, kde si lidé nakoupí sýry, svíčky nebo bižuterii. Na Výstavišti je také řada stánků s občerstvením.

Charitativní den pro handicapované děti a děti z dětských a azylových domovů letos připadá na pondělí 23. března. Zdarma se svezou na atrakcích a poslechnou si koncert.

Víkendové vstupné na pouť je 30 korun, ve všední dny se neplatí. I proto nemají pořadatelé přesné údaje o celkovém počtu návštěvníků, každoročně však na pouť přijdou desetitisíce lidí. Kromě hlavního vstupu letos mohou návštěvníci chodit také ze Stromovky, další vchod najdou u spodní vjezdové brány.

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595.

Původní poutě se konaly v místech, kde se dnes říká Na Babě nebo U Matěje. Postupně se posouvaly k současnému Vítěznému náměstí a stanici metra Hradčanská. V areálu Výstaviště, tehdy pojmenovaném Park kultury a oddechu Julia Fučíka, se pouť poprvé konala v roce 1963.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neotvírejte kanály. Může tam být koronavirus, apelují vodárny na veřejnost

05.04.2020 23:24 Aktualizováno Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v…

Počet nakažených v ČR stále roste. Zemřelo 67 pacientů s covid-19

05.04.2020 21:49 Aktualizováno V Česku se od dnešního rána zvýšil počet zemřelých s nemocí covid-19 o pět na 67. Uzdravených…

Hasiči vyprostili batole z pětimetrové jámy

05.04.2020 21:36 Moravskoslezští hasiči v Klimkovicích nedaleko Ostravy dnes odpoledne vyprostili 1,5letého…

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy