Česká spořitelna plánuje koupit Waldviertler Sparkasse CZ

Česká spořitelna podala České národní bance žádost o povolení převzetí banky Waldviertler Sparkasse. Záměrem spořitelny je převzít české pobočky a byznys banky Waldviertler Sparkasse (WSPK CZ) a počátkem příštího roku je začlenit do sítě České spořitelny.

Česká spořitelna
doporučujeme

Obě banky již podepsaly smlouvu o smlouvě budoucí. Celá transakce ještě podléhá schválení ČNB a také Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Naším záměrem je dále rozvíjet aktivity České spořitelny v regionu jižních Čech, a také získat nové klienty napříč segmenty, zejména v segmentu Small Business a v zemědělství, kde WSPK CZ hraje výraznou roli,“ vysvětlila Daniela Pešková, členka představenstva zodpovědná za retailové bankovnictví.

Waldviertler Sparkasse je univerzální banka obsluhující jak retailové, tak firemní klienty. Provozuje sedm poboček, zejména v regionu jižních Čech.

„Plánujeme koupit WSPK CZ jako fungující celek, tedy všechny její klienty, smlouvy, zaměstnance, know-how, pobočky či vztahy s dodavateli,“ uvedl Wolfgang Schopf, místopředseda představenstva České spořitelny.

V případě schválení ze strany ČNB a ÚOHS chce Česká spořitelna převzít WSPK CZ počátkem příštího roku.

Oznámení záměru převzít WSPK CZ aktuálně nevyžaduje žádnou součinnost ze strany klientů, Ti budou o transakci informováni písemně nejpozději 1 měsíc před uskutečněním převzetí. Až do převzetí WSPK CZ Českou spořitelnou jim bude poskytovat veškerý servis poskytovat WSPK CZ, následně přejdou jejich účty a obsluha plynule pod Českou spořitelnu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prazdroji loni kvůli dopadům pandemie klesly prodeje

09.03.2021 10:35 Plzeňskému Prazdroji loni kvůli dopadům pandemie klesly prodeje v ČR meziročně o osm procent. V…

Proč průměrná mzda tak vyrostla? Analytici vysvětlili, co za tím stojí

08.03.2021 19:36 Aktualizováno Růst průměrné mzdy v loňském čtvrtém čtvrtletí ukázal podle analytiků oslovených ČTK na velmi…

Loni bylo 522.312 plátců DPH, meziročně o 1,2 procent více

08.03.2021 11:18 Ke konci loňského roku bylo v ČR registrováno 522.312 plátců DPH, což je meziročně o 6065, tedy o 1…

ČEZ dostal od SÚJB povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech

08.03.2021 11:02 Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ dnes získala od Státního úřadu pro jadernou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama