Letiště Praha má ode dneška speciální brány pro přílety z Itálie

Letiště Praha ode dneška vyhradilo speciální brány pro přílety z Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký nárůst počtu nakažených novým koronavirem. Platí v nich zvýšená hygienická opatření a cílený screening, kdy si má personál všímat cestujících s příznaky respiračního onemocnění a odkazovat je na lékařskou službu.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

Letiště o tom informovalo na twitteru.

Bránami budou vystupovat pouze cestující přilétající z Itálie, pasažéři z jiných destinací se k nim nedostanou. "Jde o celkem šest bran v přízemí prstu D na Terminálu 2, které jsou nejblíže východu terminálu. Cestující z Itálie tak budou soustředěni do jednoho místa. Tím se výrazně omezí pohyb cestujících z Itálie po letišti," uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Vedle zpřísněných hygienických opatření, jako je například častější desinfikace bran, a cíleného screeningu, budou pracovníci letiště cestujícím rozdávat také letáky s informacemi o postupu při zpozorování příznaků nemoci. Brány budou také vybaveny informačními tabulemi. Desinfikovány budou i autobusy, které budou cestující z Itálie přivážet k branám.

Opatření platí od půlnoci na dnešek. První letadlo z Itálie má do Prahy přiletět dnes v 11:00 z Říma, následovat bude dalších sedm letů především z Milána.

Letiště Praha je v souvislosti s šířením nákazy podle pondělních informací mluvčího Romana Pacvoně v úzkém kontaktu se zdravotnickými a hygienickými úřady a postupuje podle jejich pokynů. Pro brány, které jsou využívány pro přílety z Itálie, jsou už od víkendu nastaveny přísnější hygienické postupy, prostory se například častěji dezinfikují.

V Brně zatím po dohodě s ministerstvem a hygieniky pokračují v informační kampani pro posádky letadel a cestující. "Pokud ministerstvo nebo krajská hygiena rozhodne o dalších opatřeních, jsme připraveni je ihned zavést. Personál letiště je proškolen i pro situaci, přiletí-li cestující, který bude vykazovat příznaky onemocnění koronavirem. V takovém případě bude aplikován krizový plán a zahájena spolupráce se specializovaným lékařským týmem," uvedl mluvčí brněnského letiště Jakub Splavec.

Itálie patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím, loni bylo podle statistik Letiště Praha na těchto linkách v Praze odbaveno více než 1,46 milionu cestujících. Itálie tak byla druhou nejvytíženější zemi po Velké Británii.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

05.04.2020 18:20 Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a…

Zeman: Kvůli covid-19 se patrně zmrazí minimální mzda, ekonomice pomohou…

05.04.2020 17:58 Aktualizováno Kvůli dopadům epidemie koronaviru se velmi pravděpodobně zmrazí růst minimální mzdy. Prezident…

Antivirus. Vládní program ke kurzarbeitu odstartuje v pondělí v poledne

05.04.2020 16:09 Program na ochranu zaměstnanosti Antivirus, v jehož rámci mohou firmy postižené pandemií žádat stát…

MPSV: Nezaměstnanost v březnu zůstala na třech procentech

05.04.2020 15:33 Aktualizováno Nezaměstnanost zůstala v březnu na únorových třech procentech. Ubývá ale volných pracovních míst. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy