Na letní Floru Olomouc zavítalo 15 tisíc návštěvníků. Je to víc, než se čekalo

Na letošní letní etapu celostátní přehlídky květin Flora Olomouc, která se od čtvrtka do neděle konala na stejnojmenném výstavišti nedaleko centra Olomouce, se přišlo podívat 15.000 lidí. Počet návštěvníků je zhruba o 5000 nižší než loni v létě, avšak předčil očekávání vedení výstaviště.

Počasí
doporučujeme

Kvůli pandemii koronaviru letos výstavu doprovázela přísná hygienická opatření. ČTK to sdělila ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková. Jarní část výstavy květin se v dubnu kvůli covidu nekonala, stalo se tak poprvé za 60 let existence.

Pořadatelé letní Flory se tentokrát zaměřili na krásu a tajemství městských zahrádek, dvorků a zákoutí. "Za čtyři dny výstavu navštívilo 15.000 návštěvníků, což je více, než jsme čekali. Je vidět, že lidem výstava chyběla a těšili se na ni," uvedla Fuglíčková.

Stánky a expozice byly rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci kontrolovali nošení roušek v pavilonech a regulovali počet lidí v pavilonu A pomocí kamer. Kapacita hlavního pavilonu je omezena na 500 lidí, menších pavilonů na 100.

Autorkou hlavní expozice Zahrada za zdí byla zahradní architektka Marie Doleželová. "Expozice ukázala, že i místa, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky, mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity," podotkla Doleželová.

K vidění byla i květinová expozice České dědictví UNESCO. Inspirovala se památkami zapsanými na světovém seznamu dědictví a připomněla 20. výročí zapsání olomouckého Sloupu Nejsvětější Trojice do tohoto seznamu.

Jarní, letní a podzimní etapy výstavy Flora Olomouc každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Výstava se odehrává ve vnitřních prostorách v pavilonech, ale i pod širým nebem ve Smetanových sadech. Vedení Výstaviště Flora už připravuje podzimní etapu, která je naplánována na začátek října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbory kritizují návrh kurzarbeitu, žádají pro lidi vyšší náhradu

25.09.2020 17:18 Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) kritizuje výsledný návrh podoby kurzarbeitu,…

Kurzarbeit? Podnikatelé mají velké výhrady k vládní verzi, požadují změny

25.09.2020 16:03 Zástupci podnikatelů nejsou spokojení s výslednou verzí kurzarbeitu, kterou dnes schválila vláda.…

Vláda nemusí kurzarbeit od 1. listopadu zavést. Rozhodne stav ekonomiky,…

25.09.2020 12:36 Vláda by od listopadu nemusela nový kurzarbeitu zavést. Jeho využití bude záviset na aktuální…

Příspěvek pro zaměstnávání lidí s handicapem vzroste o 800 Kč

25.09.2020 09:42 Příspěvek od státu na mzdu lidí s handicapem se od října zvýší z 12.800 Kč o 800 korun, po dnešním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama