Šéfem CK Fischer a Exim Tours se stal Jiří Jelínek

Cestovní kanceláře Fischer Group a Exim Tours, které patří pod německou skupinu DER Touristik, povede dosavadní šéf Fischeru Jiří Jelínek. Ve skupině bude mít na starost aktivity také pro Slovensko, Maďarsko, Polsko a Rumunsko. Jeho předchůdce a zakladatel Exim Tours Ferid Nasr se stává členem dozorčí rady DER Touristik pro východní Evropu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí skupiny Fischer Group Jan Bezděk.

CK Exim Tours
doporučujeme

Sedmačtyřicetiletý Jelínek vedl CK Fischer od roku 2004. Pod jeho vedením se firma dostala ze ztrát a připojila značky Nev-Dama, eTravel a Privileq, které tvoří skupinu Fischer Group. Letos v květnu se stala součástí společnosti DER Touristik, která je divizí cestovního ruchu německé skupiny REWE. Exim Tours pod ni patří od roku 2012.

"Fischer a Exim se ideálně doplňují, a můžeme tak využít silných stránek obou společností. Současná doba je pro obor cestovního ruchu velmi složitá, a proto je pro nás velkou výhodou, že se můžeme spolehnout na mimořádně silné zázemí od DER Touristik a také skupiny REWE, která není závislá jen na cestovním ruchu," uvedl Jelínek.

Nasr v cestovním ruchu pracuje od roku 1993. "Je to vynikající manažer a jeden z průkopníků oboru cestovního ruchu v porevolučním Česku. Teď se přesouvá do pozice šéfa dozorčí rady a my budeme nadále spoléhat na jeho rady a odbornost," řekl výkonný ředitel DER Touristik Group Sören Hartmann.

Do skupiny DER Touristik Group patří zhruba 130 společností a v roce 2019 měla celkové tržby 6,5 miliardy eur (cca 170 miliard korun). Skupina DER Touristik Group je divizí cestovního ruchu skupiny REWE. Zaměstnává 10.100 lidí v 16 zemích v Evropě. Každý rok využívá služby jejích delegátů nebo specialistů 9,9 milionu hostů.

Tržby Fischer Group za rok 2018 dosáhly 6,1 miliardy korun a zisk 88,4 milionu. Exim Tours v roce 2018 prodala v ČR zájezdy za zhruba šest miliard korun a zisk před zdaněním dosáhl 288 milionů korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portál pro žádosti podnikatelů o podporu po selhání serveru opět funguje

23.01.2021 15:22 Po opakovaných problémech a výpadku se dnes ráno znovu spustil portál AIS MPO, kde mohou podávat…

Asociace: Situace skiareálů je neúnosná, vláda je musí otevřít

22.01.2021 21:59 Vláda podle Asociace horských středisek (AHS) bere skiareály jako rukojmí. Situace se již stává…

Strategie: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

22.01.2021 15:18 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama