V ČR bude poprvé zákaz nedělního prodeje. Dostupnost obchodů si musí lidé ověřit na webu

Dostupnost prodejen v neděli si budou muset lidé předem ověřit na webu. Vláda o nedělích zakázala maloobchodní prodej, otevřeny však mohou být například lékárny, které jsou často součástí obchodních center nebo jiných nákupních celků. Někde již avizují úplné uzavření, jinde ještě není definitivně rozhodnuto.

Obchody

Lékárny nebudou ani v neděli fungovat například v rámci vlastních budov hypermarketů Globus, uvedla mluvčí společnosti Lutfia Volfová. Až do odvolání zůstane podle informací na webových stránkách o nedělích uzavřené také celé pražské obchodní centrum Palladium. Rovněž OC Letňany označilo na svém webu neděli jako zavírací den.

"V případě pražských center skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, tedy Westfield Chodov, Centra Černý Most a Metropole Zličín, se většina nájemců, pro které platí výjimka z nedělního omezení prodeje, rozhodla své jednotky uzavřít dobrovolně," uvedla mluvčí skupiny Petra Valentová. Všichni nájemci podle ní ale ještě konečné rozhodnutí neoznámili. Pokud by chtěli mít otevřeno, provoz daného centra se uzpůsobí. "V opačném případě budou centra pro veřejnost v neděli 1. listopadu uzavřena a jejich částečný provoz zůstane zachován pouze pro potřeby donáškových služeb," dodala. Informace na webech jednotlivých center jsou podle ní každý den aktualizovány.

Kaufland oslovil provozovatele lékáren ve svých prodejnách, aby byly tyto služby zachovány i v neděli, uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl. Po dohodě s Dr. Max a Benu lékárna byla podle ní vybrána konkrétní města, kde budou lékárny v provozu. "Celkem bude v neděli otevřeno zhruba 60 lékáren a otevírací doba bude od 8:00 do 14:00," řekla Maierl.

V neděli mohou být v provozu kromě lékáren i čerpací stanice a obchody na letištích či nádražích. Zákaz prodeje se dále nevztahuje na obchody ve zdravotnických zařízeních. Stravovací provozy mohou připravovat jídlo s sebou.

Maloobchodní prodej je od 22. října výrazně omezen i ve zbytku týdne. S výjimkou potravin, drogérií, optik, květinářství, galanterií či lékáren, musejí být ostatní prodejny zavřené. Otevřené obchody ale nesmějí fungovat mezi 20:00 a 04:59. Až na výjimky je zakázán také provoz služeb. Opatření platí zatím do 3. listopadu.

Tripartita chce automobilkám v čipové krizi dát peníze určené na covidový…

18.10.2021 14:03 Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby mohli začít čerpat příspěvky z programu…

Ceny v průmyslu vyrostly nejvíce za posledních 28 let

18.10.2021 10:33 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v září zrychlil na 9,9 procenta ze srpnových 9,3 procenta,…

ČEZ oznámil dramatické zvýšení cen plynu, lidé si připlatí i za elektřinu

18.10.2021 08:09 Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš…

Automobilky v Česku letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí 250 tisíc aut

17.10.2021 08:50 Tuzemské automobilky letos kvůli nedostatku čipů nevyrobí přes 250.000 aut, což pro ně a pro…

S dodávkami energií končí také firmy Kolibřík energie a A-PLUS Energie

16.10.2021 07:42 Po Bohemia Energy končí v Česku s dodávkami elektřiny a plynu další dodavatelé. Dnes konec dodávek…

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost

15.10.2021 12:17 Aktualizováno Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům…

Většina Čechů má zkušenosti s tíživou finanční situací

14.10.2021 10:40 Tři čtvrtiny Čechů se během života dostaly do jedné nebo vícero tíživých životních situací, kam…

Babiš poslal peníze na nemovitostí ve Francii z české banky

13.10.2021 16:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal v minulosti peníze do zahraničí na nákup nemovitostí na…

Největší dodavatel plynu innogy zvýší cenu, u základního produktu o 10,6…

13.10.2021 12:57 Aktualizováno Největší dodavatel plynu v ČR innogy Energie zvýší od 20. listopadu ceny plynu, u základního…

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

13.10.2021 12:30 Aktualizováno Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se…

Související:

Právě se děje

reklama