V ČR bude poprvé zákaz nedělního prodeje. Dostupnost obchodů si musí lidé ověřit na webu

Dostupnost prodejen v neděli si budou muset lidé předem ověřit na webu. Vláda o nedělích zakázala maloobchodní prodej, otevřeny však mohou být například lékárny, které jsou často součástí obchodních center nebo jiných nákupních celků. Někde již avizují úplné uzavření, jinde ještě není definitivně rozhodnuto.

Obchody
doporučujeme

Lékárny nebudou ani v neděli fungovat například v rámci vlastních budov hypermarketů Globus, uvedla mluvčí společnosti Lutfia Volfová. Až do odvolání zůstane podle informací na webových stránkách o nedělích uzavřené také celé pražské obchodní centrum Palladium. Rovněž OC Letňany označilo na svém webu neděli jako zavírací den.

"V případě pražských center skupiny Unibail-Rodamco-Westfield, tedy Westfield Chodov, Centra Černý Most a Metropole Zličín, se většina nájemců, pro které platí výjimka z nedělního omezení prodeje, rozhodla své jednotky uzavřít dobrovolně," uvedla mluvčí skupiny Petra Valentová. Všichni nájemci podle ní ale ještě konečné rozhodnutí neoznámili. Pokud by chtěli mít otevřeno, provoz daného centra se uzpůsobí. "V opačném případě budou centra pro veřejnost v neděli 1. listopadu uzavřena a jejich částečný provoz zůstane zachován pouze pro potřeby donáškových služeb," dodala. Informace na webech jednotlivých center jsou podle ní každý den aktualizovány.

Kaufland oslovil provozovatele lékáren ve svých prodejnách, aby byly tyto služby zachovány i v neděli, uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl. Po dohodě s Dr. Max a Benu lékárna byla podle ní vybrána konkrétní města, kde budou lékárny v provozu. "Celkem bude v neděli otevřeno zhruba 60 lékáren a otevírací doba bude od 8:00 do 14:00," řekla Maierl.

V neděli mohou být v provozu kromě lékáren i čerpací stanice a obchody na letištích či nádražích. Zákaz prodeje se dále nevztahuje na obchody ve zdravotnických zařízeních. Stravovací provozy mohou připravovat jídlo s sebou.

Maloobchodní prodej je od 22. října výrazně omezen i ve zbytku týdne. S výjimkou potravin, drogérií, optik, květinářství, galanterií či lékáren, musejí být ostatní prodejny zavřené. Otevřené obchody ale nesmějí fungovat mezi 20:00 a 04:59. Až na výjimky je zakázán také provoz služeb. Opatření platí zatím do 3. listopadu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manipulace cen na Black Friday? Porovnávejte zboží, reálné slevy činí v…

24.11.2020 18:02 Reálné slevy v každoroční akci černý pátek neboli Black Friday, která se koná poslední listopadový…

Hromadné propouštění v září a říjnu oznámilo 41 firem, o práci přijde 3100…

24.11.2020 17:16 V září a říjnu oznámilo hromadné propouštění 41 zaměstnavatelů. O místo by tak mělo přijít zhruba…

Evropská komise neproplatí Česku dotaci 100 milionů pro Penam, projekt…

24.11.2020 15:31 Aktualizováno Evropská komise s konečnou platností neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou Česko…

CzechTourism: Japonci či Korejci mají zájem navštívit Česko, pomoc…

24.11.2020 14:56 Aktualizováno Turisté z Japonska či Jižní Koreje mají nadále zájem, až to situace dovolí, navštívit Českou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama