V Bulharsku začali opět zkoumat prodej majetku firmy ČEZ

Bulharský antimonopolní úřad začal znovu zkoumat záměr společnosti ČEZ prodat majetek za 335 milionů eur (8,8 miliardy Kč) bulharské pojišťovací a finanční skupině Eurohold. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Správní soud v červenci zrušil rozhodnutí úřadu, který v říjnu loňského roku prodej Euroholdu zablokoval. ČEZ obnovené zkoumání vítá.

ČEZ
doporučujeme

Bulharská antimonopolní Komise pro ochranu hospodářské soutěže (KZK) nyní zúčastněným stranám poskytne 30 dní na to, aby se k věci vyjádřily.

"Jsme rádi, že správní soud přihlédl k našim argumentům. Podle našeho názoru společnost Eurohold nemůže koupí našich bulharských aktiv reálně získat dominantní postavení na bulharském trhu, nicméně rozhodnutí Komise pro ochranu hospodářské soutěže nechceme předjímat," řekla dnes ČTK mluvčí ČEZ Alice Horáková.

Eurohold a ČEZ podepsaly dohodu loni v červnu. Bulharský regulátor ale v říjnu došel k závěru, že nově vzniklá skupina by na trzích s pojištěním a energií získala výraznou konkurenční výhodu, a transakci zablokoval.

Do balíku prodávaných firem ČEZ patří společnost CEZ Bulgaria (od roku 2005 zastupuje Skupinu ČEZ na bulharském trhu a koordinuje činnosti firem), CEZ Elektro Bulgaria, dále CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria (od roku 2015 poskytuje informační a telekomunikační služby), Free Energy Project Orešec a Bara Group. Nejvýznamnější z nich je distribuční firma CEZ Razpredelenie Bulgaria.

ČEZ i Eurohold už dříve podaly proti říjnovému rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu každý za sebe správní žalobu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kurzarbeit zavede i Británie. Všechny firmy ale zachránit nelze, varuje…

24.09.2020 16:13 Britská vláda od listopadu na půl roku podpoří kurzarbeit, nemůže ale zachránit všechny firmy a…

Německo má koronavirový šok za sebou? Podnikatelská důvěra vzrostla pátý…

24.09.2020 12:03 Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě. Vyplývá to z dnešních dat…

Německý rozpočet bude mít v roce 2021 schodek 96 miliard eur

23.09.2020 15:21 Německo pro příští rok kvůli koronavirové krizi počítá s rozpočtovým schodkem 96,2 miliardy eur (2…

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se zastavil, index PMI je těsně nad…

23.09.2020 12:42 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se v září téměř zastavil, protože vzestup počtu nových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama