Hit letošních Vánoc: O jaký dárek je enormní zájem?

Prodeje dárkových poukazů postupně rostou, rozšířila se i jejich nabídka. Zájem o vouchery na služby, do restaurací nebo na adrenalinové zážitky je před Vánocemi tradičně velký, letos však vzhledem k pandemii koronaviru a vyššímu příklonu k nákupům na internetu, prodejci očekávají ještě silnější poptávku. Pro případ dalších omezení mohou lidé poukazy pořídit s delší platností. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Vánoce
doporučujeme

Nabídka dárkových voucherů byla po podzimním uzavření ekonomiky podle ředitele portálu Slevomat Ladislava Veselého omezenější. Znovu ožila od druhé poloviny listopadu s ohledem na nadcházející Vánoce. "Prodeje jen za poslední týden poskočily zhruba o 50 procent. Vzhledem k tomu, jak jsou zásilkové služby vytížené, očekáváme, že poukazy se stanou jedním ze symbolů letošních Vánoc, protože budou fungovat jako univerzální dárek," řekl Veselý.

Nové poukazy připravila aktuálně například i cestovní agentura Invia. Lidé si mohou vybrat z několika grafických zpracování. Zvolit si mohou hodnotu certifikátu, která musí být minimálně 500 korun. Poukaz platí dva roky. Podle mluvčí agentury Invia Andrey Řezníčkové je o dárkové vouchery vždy před Vánocemi velký zájem. Letos by je podle ní mohlo chtít pod stromeček nadělit ještě více lidí, uvedla.

Masážní salony, wellness studia, kadeřnictví, hotely i restaurace vzhledem k letošní krizi a opakovanému uzavření provozů začaly častěji nabízet své služby na internetu, nejčastěji právě formou voucherů. On-line systém Vocherino.com, přes který je možné poukazy vytvářet i prodávat, podle svého zakladatele Karla Bartůňka zaznamenal v říjnu a listopadu několikanásobný růst zájmu z řad podnikatelů.

"Nejvíce služby Voucherino využívají maséři, majitelé a provozovatelé barbershopů, individuální hotely i velké hotelové sítě, restaurace nebo wellness studia. Zároveň jsou našimi klienty také neziskové organizace, kterým nabízíme zvýhodněné podmínky," uvedl Bartůněk. Doplnil, že letošním trendem je prodloužená platnost poukazů.

Témata: Vánoce | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní…

14.01.2021 13:26 Japonec Šodži Morimoto má na internetu zástupy příznivců díky své nezvyklé činnosti - nabízí se k…

Na Němcové obdivuji její odvahu být jiná, seriál o ní by mohl odpovídat…

10.01.2021 13:00 ROZHOVOR – Nechtěla by žít v její době. Příbuzná Boženy Němcové, o které nyní v České televizi běží…

Porody v minulosti. Ženy vnímaly riziko a psaly před ním závěť

10.01.2021 11:30 Zatímco dnes je ženám při porodu dopřána kvalitní lékařská péče, dříve představoval porod velké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama