Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, lidé mají dýchací potíže

Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, kvůli naoranžovělému prachu a silnému větru musely úřady o víkendu zavřít všechna letiště a dnes zrušit školní výuku. Informovala o tom španělská televize RTVE. Oblaka prachu jsou podle ní vidět i z vesmíru.

Písečná bouře, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes jsou už letiště otevřena, nicméně některé lety zůstávají odloženy, píše server BBC. Lidé cestující do této oblíbené prázdninové destinace mají kontaktovat letecké společnosti a požádat o informace o svých letech.

O víkendu Kanárské ostrovy zaznamenaly poryvy větru o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu, které doprovázelo vlnobití. "V neděli tu byly obrovské vlny a většina silnic byla kvůli bouři uzavřena," citovala agentura DPA německého turistu, který pobýval na ostrově La Palma. "Moře se nyní uklidnilo," dodal muž, podle které je však stále ve vzduchu jemný prach, který lidem znesnadňuje dýchání.

Silný vítr také hasičům znesnadnil boj s lesními požáry, které zuří na ostrovech Gran Canaria a Tenerife.

"Nic takového jsme za posledních 40 let neviděli," uvedl Ángel Víctor Torres, který je premiérem tohoto španělského autonomního regionu. Prach, kvůli kterému byl dnes odložen i program karnevalu na ostrově Gran Canaria, zanesl na ostrovy u afrického pobřeží silný vítr z africké Sahary.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněžení a vítr zkomplikovaly dopravu na Slovensku

11.02.2021 11:58 Sněžení, silný vítr a ledovka zkomplikovaly dnes na Slovensku provoz na silnicích, vlakovou dopravu…

Německo se potýká se silným sněžením, narušilo dopravu

07.02.2021 19:01 Aktualizováno Německo se dnes potýká se silným sněžením, které zasáhlo zejména střed země a vedlo k rozsáhlým…

Němečtí meteorologové také varují před extrémy, sníh může zablokovat cesty

06.02.2021 15:25 Německá meteorologická služba (DWD) dnes varovala před extrémním sněžením a sněhovými závějemi v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama