Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, lidé mají dýchací potíže

Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, kvůli naoranžovělému prachu a silnému větru musely úřady o víkendu zavřít všechna letiště a dnes zrušit školní výuku. Informovala o tom španělská televize RTVE. Oblaka prachu jsou podle ní vidět i z vesmíru.

Přidejte svůj názor

Písečná bouře, ilustrační foto
doporučujeme

Dnes jsou už letiště otevřena, nicméně některé lety zůstávají odloženy, píše server BBC. Lidé cestující do této oblíbené prázdninové destinace mají kontaktovat letecké společnosti a požádat o informace o svých letech.

O víkendu Kanárské ostrovy zaznamenaly poryvy větru o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu, které doprovázelo vlnobití. "V neděli tu byly obrovské vlny a většina silnic byla kvůli bouři uzavřena," citovala agentura DPA německého turistu, který pobýval na ostrově La Palma. "Moře se nyní uklidnilo," dodal muž, podle které je však stále ve vzduchu jemný prach, který lidem znesnadňuje dýchání.

Silný vítr také hasičům znesnadnil boj s lesními požáry, které zuří na ostrovech Gran Canaria a Tenerife.

"Nic takového jsme za posledních 40 let neviděli," uvedl Ángel Víctor Torres, který je premiérem tohoto španělského autonomního regionu. Prach, kvůli kterému byl dnes odložen i program karnevalu na ostrově Gran Canaria, zanesl na ostrovy u afrického pobřeží silný vítr z africké Sahary.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu letos nebudou mít ledové víno, na vině je rekordně teplá zima

02.03.2020 08:19 Němečtí vinaři nebudu mít v letošním roce ve své nabídce poprvé ledové víno - drahý nápoj vyráběný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy