Ode dneška si s Vámi vykám! Extraligoví koučové si po zápase vjeli do vlasů

Český extraligový hokej zažil po nedělním zápase v rámci 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi neobvyklou přestřelku. Po duelu, jenž nakonec vyhráli Vítkovice 4:3 po prodloužení, přestože samy prohrávaly ještě šest minut před koncem 0:2, na společné pozápasové tiskové konferenci však souboj pokračoval, ovšem už pouze mezi trenéry obou mužstev, tedy mezi Zdeňkem Motákem (Olomouc) a Jakubem Petrem (Víktovice). Před novináři si vyměnili ostré názory a navzájem si potvrdili, že si už nebudou tykat, ale vykat.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

První slovní výpad měl na svědomí na oné pozápasové tiskové konferenci olomoucký kouč Moták, když řekl následující: „Mám za to, že by mezi námi mělo platit alespoň elementární slušné chování. Jestliže pane kolego nezvládáte práci a budete mě nazývat dámským přirozením, já na to nejsem zvyklý, jsem mírný člověk."

Svou úvodní řeč Moták ani nedokončil, neboť očividně vzteklý vítkovický kouč Petr zareagoval následovně: „Co sem taháš tyto věci? Já mám magisterské vzdělání....", na čež Moták prakticky bez zaváhání řekl: „Tím se chvástáte, nebo si stěžujete, že máte jen magisterské chování?" Na následující dotaz Jakuba Petra, zda si stále tykají, nebo si již vykají, odpověděl Moták, že si vykají a to ode dneška, tedy od neděle. "To si hraješ na profesora," zatočil pak na něj Petr.

Jeho olomoucký protějšek pak mu opět zopakoval, jakým slovem byl z Petrovy strany v minulosti pojmenován, přičemž pokračoval: „Svým hráčům, svým kamarádům, klidně... Já na takové jednání ale opravdu nejsem zvyklý a nedovolím to. Možná, že na to existuje nějaká diagnóza. Co myslíte, zkuste. Nějaký erudovaný odborník by vám něco předepsal."

Důvodem této rozepře mezi trenéry byl moment po druhém gólu olomouckých a to tvrdého ataku Petra Strapáče na Tomáše Černého, přičemž právě vítkovický Černý utrpěl takové zranění, že následně musel do nemocnice. Právě to nejvíce vyadilo Jakubu Petrovi. „Byla to jen výměna názorů. Jsou prostě věci, které se na střídačkách dějí a na tiskovky nepatří. Pořád si na nějakých seminářích něco říkáme a pak Strapáč udělá takovou věc a ne poprvé. To mě se... Za to, že jsem vás nějak nazval, se rozhodně omlouvat nebudu," vysvětloval paks vůj výlev na střídačce Petr. „Zákrok jsem přímo na ledě neviděl. Proto jsem se radoval z gólu. Poté, co jsem viděl video, ale musím říct, že faul to byl. Černý chtěl Strapáče dohrát, ten však byl rychlejší, zvedl ruce s hokejkou a trefil ho do obličeje," vracel se k zákroku Moták. „Nazval jste mě pí...," připomněl Petrovi.

Přestože jakkoli obatrenéři chtěli v ostré hádce před novináři pokračovat, mluvčí olomouckého klubu to však nedovolil a nevídanou tiskovku tak raději předčasně ukončil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

30.12.2019 23:11 Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama