UEFA zkontumovala jejich předkolo. Slovan Bratislava se proti tomu odvolá k CAS

Klubu Slovanu Bratilsava nebylo kvůli pozitivním testu na covid-19 jak v jeho A-týmu, tak i v jeho rezervě umožněno odehrát první předkolo Ligy mistů na Faerských ostrovech s tamním Klaksvíkem. Evropská fotbalová unie UEFA ztotiž tento duel zkontumovala a do druhého předkola tak poslala tým z Faerských ostrovů. Proti tomuto rozhodnutí se ale chce nově vedení slovenského klubu odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS v Lausanne.

UEFA
doporučujeme

O tom, že nakonec UEFA duel zkontumovala tak, že Klaksvík vyhrál nad Slovanem Bratislava 3:0 a že tak v následném 2. předkole Ligy mistrů narazí na švýcarský Young Boys Bern, informoval na svém klubovém webu jak Klaksvík, tak i celek z Bernu.

Podle původního plánu se měl bratislavský klub se měl duel 1. předkola uskutečnit minulý týden ve středu, ovšem dva dny před tím byl zjištěn u jednoho hráče a jednoho funkcionáře A-týmu pozitivní test na koronavirus. Právě bez těchto dvou lidí klub přesto na Faerské ostrovy přicestoval a i když tento zbytek A-týmu měl negativní testy, i tak se duel přeložil na pátek.

Následně ještě klub musel povolat z Bratislavy nejen o sedm fotbalistů, které původně neměl ve své výpravě, ale byl doplněn i devíti juniory. Před jejich odletem byli sice všichni testováni negativně, po příjezdu na Faerské ostrovy už byl ale opět zjištěn jeden pozitivní.I páteční zápas byl tak zrušen a UEFA nakonec rozhodla o kontumaci ve prospěch Klaksvíku.

Generální ředitel bratislavského Slovanu Ivan Kmotrík záhy mluvil o možnosti odvolání se proti tomuto rozhodnutí, což tedy klub v úterý učinil. Podle slovenského celku k duelu nedošlo kvůli "neférovému jednání ze strany faerských úřadů. "Nevedeme a nepovedeme žádný boj vůči UEFA. V tomto případě totiž prohrál především fotbal, a to z důvodu neférových kroků ze strany úřadů na Faerských ostrovech, které dělaly všechno pro to, aby se zápas neodehrál," nechal se slyšet v úterním prohlášení Kmotrík mladší.

Ze strany faerských úřadu došlo podle něho k několika pochybením a diskriminačnímu jednání. "Klaksvík nesplnil svoje povinnosti ve smyslu protokolu UEFA (pro případ nákazy koronavirem)," zakončil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Koronavirus opět zasahuje do programu Fortuna ligy. Objevil se v Příbrami

17.09.2020 21:55 O nadcházejícím víkendu je na programu 4. kolo české fotbalové ligy a původně se v rámci něho…

Bývalý kouč Plzně i reprezentace Vrba převezen v Bulharsku do nemocnice!…

16.09.2020 21:29 Trenér Pavel Vrba, jenž aktuálně působí na lavičce bulharského Ludogorce Razgrad, musel být ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama