Bude světovému hokeji vládnout Čech? Zájem o to má bývalý gólman

V příštím roce si bude muset Mezinárodní hokejová federace IIHF zvolit nástupce dosavadního šéfa Švýcara Reného Fasela a není vyloučeno, že by tím nástupcem mohl být i Čech. Řeč je o bývalém brankáři a funkcionáři pražské Sparty Petru Břízovi, který se netají tím, že má o tuto funkci zájem. Kromě něj si pak brousí zuby na post šéfa světového hokeje i Henrik Bach-Nielsen z Dánska, Sergej Gončarov z Běloruska, Franz Reindl z Německa a Bob Nicholson z Kanady.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Zájem ze strany Petra Břízy potvrdil pro tuzemská média Martin Urban, generální sekretář Českého svazu ledního hokeje. "Je pravda, že Petr má zájem kandidovat, ale momentálně ještě není uzávěrka kandidatury. Ve čtvrtek 21. listopadu o všem bude jednat výkonný výbor (hokejového svazu)," řekl konkrétně. Kromě toho, že se bude Bříza nejspíše ucházet o post samotného šéfa IIHF, tak je možné, že bude usilovat i o funkci viceprezidenta či o místo v radě. Samotné volby pak budou na programu až v září příštího roku.

Připomeňme, že René Fasel stojí v čele světového hokeje už od roku 1994 a že už se nebude ucházet o tento post, dal veřejnosti najevo před rokem.

Petr Bříza pak je členem rady IIHF od roku 2016, do letošního května, kdy pražský klub prodal, byl zároveň šéfem Sparty. Do letošního léta pak byl také součástí představenstva hokejové Ligy mistrů.

Loading...
Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhrada za Varaďu známa. Hokejovou dvacítku povede současný asistent u A…

11.02.2020 17:26 Nedávno Český svaz ledního hokeje neprodloužila končící dvouletou smlouvu s dosavadním hlavním…

Zemětřesení v hokejové Spartě! Po nevydařených výsledcích končí nejen kouč…

30.01.2020 16:28 Po posledních příliš nevydařených výkonech už na lavičce hokejové pražské Sparty neuvidí nejen…

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama