Nad hokejovým MS v příštím roce visí otazník. Lotyšsko ho nechce pořádat s Běloruskem

Aktuální události v Bělorusku, kde se v těchto dnech den co den konají demonstrace proti tamnímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, jenž byl podle tamní volební komise v neděli znovuzvolen, se začínají promítat do sportovního světa. Hrozí totiž, že by se právě v Bělorusku nemusel příští rok konat hokejový světový šampionát, jenž se měl vedle běloruského Minska konat i v lotyšské Rize. Proti tomu, aby se tento hokejový svátek konal právě v Bělorusku se totiž v pátek vyslovil lotyšský premiér Krišjánis Kariňš.

Demonstrace proti Alexandru Lukašenkovi (na fotce) ohrožují hokejové MS
doporučujeme

"Myslím, že události v Bělorusku dramaticky mění situaci. Nyní nevidím možnost, že by naše země mohla organizovat mistrovství světa v hokeji společně s Běloruskem. Už jsem vyzval ministerstvo pro vzdělání a vědu, jež je zároveň zodpovědné za sport, aby kontaktovalo Mezinárodní hokejovou federaci, společně našly řešení a rozhodly, jak bychom se měli nejlépe zachovat," řekl konkrétně lotyšský předseda Kariňš v rozhovoru pro lotyšskou televizi LTV7.

Připomeňme, že v Rize a v Misnku se má uskutečnit příští rok od 21. května do 6. červn, přičemž už byl tento šampionát posunut kvůli aktuální koronavirové pandemii, kvůli které se mimochodem neuskutečnilo letošní mistrovství světa ve Švýcarsku. Právě v Minsku se pak má odehrát ta osmičlenná základní skupina, ve které se nachází i česká reprezentace.

V reakci nejen na toto tvrzení lotyšského premiéra, ale i na události v Bělorusku se pak nechal v rozhovoru pro ruskou agenturu TASSslyšet samotný šéf Mezinárodní hokejové federace IHF následovně: "Mistrovství světa v Bělorusku v roce 2014 byl velký úspěch, zúčastnilo se ho více než 600 tisíc diváků. Organizace byla skvělá. Nemáme důvod k tomuto tématu dělat politická prohlášení. Náš postoj je jasný, jsme připraveni jet do Běloruska."

Dodal, že více ho tíží rozhodování o tom, zda se šqampionát bude kvůli pandemii konat s diváky.

Už pošesté za sebou vyhrál Alexandr Lukašenko prezidentské volby v Bělorusku, letos se však proti výsledku zvedla největší vlna nevole ze strany občanů. Protikandidátka Svjatlana Cichanouská výsledky voleb neuznala a nyní se po tlaku režimu nachází v zahraničí, konkrétně v Litvě. Během demonstrací dosud zermřeli nejméně dva lidé a dalších 6700 jich bylo podle BBC zraněných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou…

16.09.2020 16:43 Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma…

Zemřel bývalý trenér hokejové reprezentace Miloš Říha (†61)

01.09.2020 14:04 Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší v 61 letech zemřel. Úspěšný kouč, který…

Jak to bude s hokejovým MS v příštím roce? Bělorusko odpovědělo lotyšskému…

29.08.2020 15:04 Hokejový svět je nadále v nejistotě v otázce kolem světového šampionátu, jenž by se měl podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama