Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou příznaky covidu

Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma předehrávanými zápasy. Nakonec se z nich ale odehraje pouze jeden a to ten mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Duel Vítkovic s Litvínovem je totiž odložen kvůli výskytu příznaků nemoci covid19 v moravskoslezském týmu. Jak o tom informoval samottný vítkovický klub ve středu dopoledne, příznaky by mělo mít hned několik jeho hokejistů.

Hokej. Ilustrační fotografie.

U těchto hráčů byly rozpoznány několik příznaků včetně zvýšených teplot. Dosud však není jisté, uzda šlo o náznaky klasického nachlazení. Během středečního dne podstoupili vítkovičtí hokejisté tetdty na covid-19 a jejich výsledky budou známy do 24 hodin.

„Bohužel několik hráčů ohlásilo, že pociťují příznaky onemocnění a mají zvýšené teploty. Situaci jsme urychleně projednali s hygienickou stanicí a už nyní ve středu absolvují všichni hráči – i ti bez příznaků – a členové realizačního týmu testy na covid-19. Na základě výsledků se pak rozhodne, jak to bude dál," oznámil konkrétně ve středu Petr Handl, výkonný ředitel a člen představenstva vítkovického klubu.

V případě, že výsledky středečních testů budou negativní, mužstvo bude moct pokračovat v nezměněném režimu, přestože tedy duel s Litvínovem v původním čtvrtečním termínu neodehtaje. Poprvé by se tak tedy Vtkovice představily v duelu 2. kola na ldedě Hradce Králové a to již v tuto neděli. Pokud by byly ale testy pozitivní, musel by celý tým odejít do desetidenní karantény a tudíž by se musely odložit i další jeho zápasy.

O první zápas nového ročníku Tipsport extraligy se tak ve čtvretk postarají v atraktivním duelu nováček z Českých Budějovic a Hradec Králové. Kdy se nakonec odehraje duel Vítkovice vs. Litvínov, na tom se budou muset ještě obě strany dohodnout s vedením extraligy.

V Česku je druhý potvrzený případ koronavirové varianty omikron

08.12.2021 10:13 V Česku je druhý potvrzený případ koronavirové varianty omikron. Jde o úzký kontakt ženy z Liberce,…

Předpověď počasí na měsíc: Jaké budou svátky?

08.12.2021 06:30 Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech, včetně vánočních…

Hlůšková stále nemůže z Pákistánu odcestovat do Česka

06.12.2021 12:17 Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s…

Předpověď počasí: Příští týden se výrazně ochladí, hrozí silné mrazy

05.12.2021 06:30 Příští týden se v Česku bude nadále ochlazovat. Teploty v noci mohou klesat až k -10 stupňům a…

Brazílie otočila boj s covidem. Z noční můry se dostala díky očkování

08.12.2021 09:55 Poté, co zaznamenala jeden z nejhorších vývojů epidemie covidu-19 na světě, se Brazílii podařilo…

Historický úspěch. České hokejistky si poprvé zahrají pod pěti…

14.11.2021 19:17 Aktualizováno Stejným způsobem, jakým prošly celou kvalifikační skupinou v Chomutově, sehrály závěrečný zápas s…

Související:

Právě se děje

reklama