Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou příznaky covidu

Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma předehrávanými zápasy. Nakonec se z nich ale odehraje pouze jeden a to ten mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Duel Vítkovic s Litvínovem je totiž odložen kvůli výskytu příznaků nemoci covid19 v moravskoslezském týmu. Jak o tom informoval samottný vítkovický klub ve středu dopoledne, příznaky by mělo mít hned několik jeho hokejistů.

Hokej. Ilustrační fotografie.
doporučujeme

U těchto hráčů byly rozpoznány několik příznaků včetně zvýšených teplot. Dosud však není jisté, uzda šlo o náznaky klasického nachlazení. Během středečního dne podstoupili vítkovičtí hokejisté tetdty na covid-19 a jejich výsledky budou známy do 24 hodin.

„Bohužel několik hráčů ohlásilo, že pociťují příznaky onemocnění a mají zvýšené teploty. Situaci jsme urychleně projednali s hygienickou stanicí a už nyní ve středu absolvují všichni hráči – i ti bez příznaků – a členové realizačního týmu testy na covid-19. Na základě výsledků se pak rozhodne, jak to bude dál," oznámil konkrétně ve středu Petr Handl, výkonný ředitel a člen představenstva vítkovického klubu.

V případě, že výsledky středečních testů budou negativní, mužstvo bude moct pokračovat v nezměněném režimu, přestože tedy duel s Litvínovem v původním čtvrtečním termínu neodehtaje. Poprvé by se tak tedy Vtkovice představily v duelu 2. kola na ldedě Hradce Králové a to již v tuto neděli. Pokud by byly ale testy pozitivní, musel by celý tým odejít do desetidenní karantény a tudíž by se musely odložit i další jeho zápasy.

O první zápas nového ročníku Tipsport extraligy se tak ve čtvretk postarají v atraktivním duelu nováček z Českých Budějovic a Hradec Králové. Kdy se nakonec odehraje duel Vítkovice vs. Litvínov, na tom se budou muset ještě obě strany dohodnout s vedením extraligy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel bývalý trenér hokejové reprezentace Miloš Říha (†61)

01.09.2020 14:04 Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha starší v 61 letech zemřel. Úspěšný kouč, který…

Jak to bude s hokejovým MS v příštím roce? Bělorusko odpovědělo lotyšskému…

29.08.2020 15:04 Hokejový svět je nadále v nejistotě v otázce kolem světového šampionátu, jenž by se měl podle…

Nad hokejovým MS v příštím roce visí otazník. Lotyšsko ho nechce pořádat s…

14.08.2020 20:12 Aktuální události v Bělorusku, kde se v těchto dnech den co den konají demonstrace proti tamnímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama