Pouhý den před startem extraligy je tu problém. V klubu Vítkovic jsou příznaky covidu

Ve čtvrtek měla podle původního plánu začít nová sezóna hokejové Tipsport extraligy dvěma předehrávanými zápasy. Nakonec se z nich ale odehraje pouze jeden a to ten mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Duel Vítkovic s Litvínovem je totiž odložen kvůli výskytu příznaků nemoci covid19 v moravskoslezském týmu. Jak o tom informoval samottný vítkovický klub ve středu dopoledne, příznaky by mělo mít hned několik jeho hokejistů.

Hokej. Ilustrační fotografie.
doporučujeme

U těchto hráčů byly rozpoznány několik příznaků včetně zvýšených teplot. Dosud však není jisté, uzda šlo o náznaky klasického nachlazení. Během středečního dne podstoupili vítkovičtí hokejisté tetdty na covid-19 a jejich výsledky budou známy do 24 hodin.

„Bohužel několik hráčů ohlásilo, že pociťují příznaky onemocnění a mají zvýšené teploty. Situaci jsme urychleně projednali s hygienickou stanicí a už nyní ve středu absolvují všichni hráči – i ti bez příznaků – a členové realizačního týmu testy na covid-19. Na základě výsledků se pak rozhodne, jak to bude dál," oznámil konkrétně ve středu Petr Handl, výkonný ředitel a člen představenstva vítkovického klubu.

V případě, že výsledky středečních testů budou negativní, mužstvo bude moct pokračovat v nezměněném režimu, přestože tedy duel s Litvínovem v původním čtvrtečním termínu neodehtaje. Poprvé by se tak tedy Vtkovice představily v duelu 2. kola na ldedě Hradce Králové a to již v tuto neděli. Pokud by byly ale testy pozitivní, musel by celý tým odejít do desetidenní karantény a tudíž by se musely odložit i další jeho zápasy.

O první zápas nového ročníku Tipsport extraligy se tak ve čtvretk postarají v atraktivním duelu nováček z Českých Budějovic a Hradec Králové. Kdy se nakonec odehraje duel Vítkovice vs. Litvínov, na tom se budou muset ještě obě strany dohodnout s vedením extraligy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama