Zemřel bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina. Podlehl rakovině mozku

V noci na úterý opustila český hokej další osobnost. V pouhých 54 letech totiž zemřel bývalý hokejista, jenž později pak trénoval, Ladislav Lubina. Tento někdejší reprezentační útočník, který se mohl pyšnit brnzovou medailí ze Zimních olympijských her 1992 v Albertville, stejně tak jako dalších tří bronzů tentokráte ze světových šampionátů 1990, 1992 a 1998, trpěl v posledních letech a měsících rakovinou mozku, které nakonec podlehl. S informací jako první přišel server denik.cz.

Ladislav Lubina

Dodejme k již výše zmíněnému, že v reprezentačním dresu nastoupil Ladislav Lubina dohromady do dvanácti zápasů, když sečteme jeho působení jak v československém, tak v českém národním týmu. Bběhem těchto zápasů se mu pak podařilo vstřelit 26 branek.

Co se týče jeho hráčské kariéry na klubové úrovni, tak i tam si připsal úspěchy jako například s Pardubicemi v roce 1989, kdy s tímto východočeským klubem získal ligový titul. Poté oblékal i dresy Jihlavy a Třince. Dokázal se dostat do Klubu hokejových střelců, kam se dostávají ti hokejisté, kterým se jak v klubech, tak v reprezentaci celkem podařilo vstřelit alespoň 250 gólů. Ladislav Lubina za svou hráčskou kariéru dokázal vstřelit celkem 362 branek.

Kromě české ligy si jako hokejista vyzkoušel i finskou, německou a švýcarskou soutěž. Po svém konci mezi mantinely se přemístil na trenérskou lavičku. Jako trenér pak tedy působil opět v Padubicích, se kterými byl asi nejvíce spjat, ale kromě nich i v Brně a Slavii. Jako asistent trenéra pa byl i uligového titulu Paardubic, které získaly v roce 2012. Trenérskou kariéru si pak vyzkoušel i na Slovensku nebo v Kazachstánu.

Nejen svými ryze hokejovými dovednostmi a strategickými myšleními byl ale bohužel znám Ladislav Lubina. V červenci 2008 byl totiž účastníkem tragické dopravní nehody v obci Trotina na Královéhradecku. A nejen, že se ji účastnil, ale podle vyšetřování dokonce i zavinil. Se svým autem tehdy vjel do protisměru, kde se následně bočně srazil s nákladním vozem. Poté se srazil s dalším osobním autem, nákladní vůz pak vjel do protisměru, kde se střetl s dodávkou, kde se nacházel i otec bývalého fotbalisty Vladimíra Lokvence. Ten tehdy zemřel.

Samotný Lubina sice nejprve z místa této nehody utekl, později se ale přeci jen přihlásil na policejní stanici. Podle spekulací tak učinil proto, aby se nepřišlo na to, že měl v sobě alkohol. Za způsobení nehody, útěk od ní a neposkytnutí pomoci byl následně odsouzen na dva roky podmíněně.

Coby kouč pak byl naposledy k vidění na lavičce prvoligového Prostějova, kde se poprvé představil před necelými dvěma lety. Krátce před startem sezóny 2020/21 ale nečekaně v této pozici předčasně skončil, oficiálně tak učinil z vážných osobních důvodů.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

17.09.2021 08:23 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nově nakažených

17.09.2021 08:43 Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění covid-19, o 130 víc než před…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

Fanoušci se mohou radovat. Pod pěti kruhy se v Pekingu představí i hráči z…

03.09.2021 18:21 Po osmi letech se na hokejovém olympijském turnaji ukáží ti nejlepší hokejisté světa, tedy i ti z…

Spor mezi hokejovými experty. Po více než dvaceti letech končí v ČT Pavel…

17.08.2021 20:55 Svým hlasem doprovázel hokejové vysílání na obrazovkách České televize téměř 22 let a po tak dlouhé…

Související:

Právě se děje

reklama