Zkáza hokejového Chomutova. Bývalému extraligovému klubu hrozí bankrot a je v konkurzu

Bývalý extraligový hokejový klub Chomutova je již v insolvenci a hrozí mu bankrot. Celek, který byl ještě celkem nedávno k vidění na extraligových kluzištích, trápí dlouhodobé finanční potíže, které se nyní zvýraznily ještě tím, že vedení klubu nedokázalo splatit jakzávazky z minulosti, tak do této doby stejně nedokázalo vyplatit současným hráčům výplaty za leden a únor letošního roku. Informuje o tom deník Sport.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Slavná minulost klubu skončila loni sestupem do druhé nejvyšší hokejové soutěže, který byl následován prodejí klubu skupině sedmi podnikatelů. Do té doby klub úspěšně dlouhodobě držela nad vodou rodina Veverkových. Možná to podle současné ekonomické situace v klubu nemusí tak vypadat, přesto se v sezóně 2019/20 v Chance lize docela dařilo, když se po základní části nakonec umístil na čtvrté příčce a měl tak zajištěnou účast v play-off. To ale muselo být následně zrušeno kvůli pandemii koronaviru a i proto nedávno klub oznámil, že propustí všechny své hráče starší 22 let.

Kýžený úspšch v podobě zlepšené ekonomické situace se po tomto roku v klubu nedostavil a bohužel tak nyní musí zamířit do konkurzu. "Piráti Chomutov jako akciová společnost jsou v insolvenci, konkurzu. Některé věci, které jsme z minulosti obdrželi, neplatily. Chtěli jsme mít dopředu zajištěné finance, což se ale nepovedlo. Zatím pořád chceme hledat cestu, aby se mohlo pokračovat. Nechceme to vzdát, ale teď bohužel nemůžeme říct, jestli se nám to povede, nebo ne," uvedl pro deník Sport Adam Zwetller, ředitel klubu a člen spolku majitelů. Ten nezastíral fakt, že příčinou těchto potíží jsou dluhy z minulosti. "Dobíhají nás dluhy a hlavně příjmy, které měly být údajně předjednané, tak neplatily, což byla zásadní část. Probíhají jednání s městem i partnery, ale výsledek není hotový, takže nemáme v tomhle směru co zveřejnit."

Přestože to může v současnosti s budoucností klubu vypadat černě, vzhledem k tomu, že stále drží licenci na první ligu, může vše skončit prodejem klubu, což by byla ideální zachrána chomutovských Pirátů. "Licence je pořád zapsaná na klubové číslo. Aby ale mohla dál fungovat, je potřeba vyplatit závazky všem klubovým subjektům, což se zatím nestalo. Máme plán, že pokud ty peníze seženeme, budeme řešit platové kalendáře, aby se nastavily jiným způsobem, než doteď fungovaly. Nejde jen o dluhy hráčům za uplynulou sezonu, ale také o peníze za minulé sezony pro bývalé hráče. Minulost nás v tomhle hodně tíží," řekl Zwettler.

Zároveň věří, že v případě zvládnutí letní pauzy a tudíž přežití během ní by nakonec znamenalo, že by mohl v následující sezóně 2020/21 hrát, i když jen o záchranu v Chance lize. "I kdyby se pokračovalo, chtěli bychom klub postavit na mladých hráčích. Ambice by nebyly vysoké, chtěli bychom to hlavně ustát a úplně nepadnout," dodal Zwettler.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Češi si příští rok na MS zahrají běloruskou skupinu. Spolu se Slováky,…

21.05.2020 17:57 Hokejoví fanoušci musejí letos mistrovství světa konající se tradičně v květnu kvůli pandemii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy