Plavkyně Seemanová a Horská své rozplavby zvládly a postoupily do semifinále

Své rozplavby v pondělí úspěšně zvládly české plavkyně Barbora Seemanová a Kristýna Horská. Zatímco prvně jmenovaná Seemanová ji absbolvovala v kraulařské dvoustovce, ve které nakonec skončila sedmá s časem 1:56,38, její kolegyně Horská pro změnu absolvovala rozplavbu v polohovém závodě na 200 metrů a tam s časem 2:12,21 obsadila poslední postupové šestnácté místo.

Plavání

Jednadvacetiletá Seemanová ve své rozplavbě nakonec ztratila 11 sekund na svůj osobní rekord, který zaznamenala letos v květnu na mistrovství Evropy v Budapešti, kde triumfovala. Celkem rozplaveb v její kategorii bylo čtyřib a česká reprezentantka figurovala v té třetí. A i když nakonec postoupila dále do semifinále ze sedmé pozice, z Evropanek byla nejlepší.

Před ní se v kvalifikaci dostala taková jména jako obhájkyně triumfu Američanka Katie Ledecká, Kanaďanka Penny Oleksiaková a Australanka Madison Wilsonová a přemožitelka Ledecké z ranního finále čtyřstovky Ariarne Titmusová z Austrálie, další Kanaďanka Summer McIntoshová a Číňanka Jang Ťün-süan.

Co se týče Kristýny Horské, tak ta ve své rozplavbě v plohovém závodě na 200 metrů skončila sedmá, přičemž si dokázala vylepšit o 40 setin sekundy osobní rekord, který si před tím vytvořila loni v listopadu v Taškentu. Šestapadesát setin sekundy pak zaostala za českým rekordem, který je tak nadále v držení Barbory Závadové, která ho zaznamenaa v srpnu 2018 na mistrovství Evropy v Glasgow.

Celkově skončila na poslední postupové šestnácté pozice s tím, že před sedmnáctou Dalmu Sebestyénovou z Maďarska měla náskok 21 setin sekundy. Maďarka ve své druhé rozplavbě skončila pátá za vítězkou rozplaveb Kate Douglassová z USA.

Dodejme, že na těchto olympijský hrách se Seemanová s Horskou už absolvovaly štafetu 4x100 metrů na volný způsob a  to spolu s parťačkami Barborou Janíčkovou a Anikou Apostalonovou. Tato česká štafeta nakonec v sobbotu skončila na předposledním čtrnáctém místě.

Češi vybrali 30 milionů korun, koupí Ukrajině tank

03.10.2022 14:26 Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu. Potřebných 30 milionů korun vybrala kampaň Dárek pro…

Výcvik ukrajinských vojáků v Německu kdosi špehoval pomocí dronů

03.10.2022 05:22 Během noci na sobotu kdosi pomocí dronů špehoval výcvik ukrajinských vojáků v Německu ve vojenském…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Neštěstí v Bratislavě: Pět mrtvých, další se zranili po nárazu auta do…

03.10.2022 18:31 Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři…

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy, aby opustili Rusko

03.10.2022 14:07 Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení…

Konec oštěpařské královny. Barbora Špotáková se rozhodla ve 41 letech…

09.09.2022 19:11 O čem se poslední dobou spekulovalo, to se v pátek potvrdilo. Česká oštěpařská královna Barbora…

Související:

Právě se děje

reklama