Plavání

Plavání

Oddělit třídy z různých škol není podle asociace u bazénů problém

Školní plavání se v tomto školním roce kvůli epidemii covidu-19 bude organizovat tak, aby se u bazénu nepotkávaly třídy z různých škol. Plavecké školy a provozovatelé bazénů tomu přizpůsobili své rozvrhy a organizaci v šatnách. ČTK to dnes řekl prezident Asociace plaveckých škol Jiří Vopička.
Plavání

Plavkyně Seemanová si ve finále doplavala pro český rekord a šesté místo

Ve středu brzy ráno středoevropského času bylo na programu v rámci letošních Letních olympijských her v Tokiu finále plavecké finále kraulařské dvoustovky. Jednalo o první olympijské plavecké finále, kterého se zúčastnil český plavec, neboť právě do tohoto finále nastoupila Barbora Seemanová coby nejlepš kvalifikovaná Evropanka. Přestože z toho umístění na stupních vítězů nakonec nebylo, i tak se tak dá hovořit o velkém úspěchu, když tato jednadvacetiletá Češka skončila na slušném šestém místě, přičemž díky času 1:55,45 minuty vylepšila národní rekord.
Plavání

První český plavec v olympijském finále po 21 letech. Seemanová postoupila i díky rekordu

Poprvé od roku 2000, kdy byl ve finále stovky a dvoustovky na Letnch olympijských hrách v Sydney český plavec Daniel Málek, který tam tehdy nakonec skončil pátý v obou kategoriích, má Česko dalšího českého plavce ve finále olympijského turnaje. Respektive plavkyni, neboť do finále kraulařské dvoustovky se podařilo i díky vylepšenému českému rekordu, tedy díky času 1:56,14, postoupit Barboře Seemanové.
Plavání

Plavkyně Seemanová a Horská své rozplavby zvládly a postoupily do semifinále

Své rozplavby v pondělí úspěšně zvládly české plavkyně Barbora Seemanová a Kristýna Horská. Zatímco prvně jmenovaná Seemanová ji absbolvovala v kraulařské dvoustovce, ve které nakonec skončila sedmá s časem 1:56,38, její kolegyně Horská pro změnu absolvovala rozplavbu v polohovém závodě na 200 metrů a tam s časem 2:12,21 obsadila poslední postupové šestnácté místo.
Ilustrační foto

Muž se vykoupal a zemřel. Podle lékařů se to může stát všem

Muže z amerického Tennessee zabila tzv. masožravá bakterie, které způsobuje smrtící infekční onemocnění známé jako nekrotizující fasciitida. Jeho dcera varuje ostatní, aby považovali zprávy o tomto druhu bakterie za „městskou legendu“ a brali její hrozbu vážně. Nekrotizující fasciitida ročně zabije v USA na 100 lidí.
Filippo Magnini se svou přítelkyní celebritou a modelkou Giorgiou Palmasovou.

Mistr světa v plavání zachránil tonoucího turistu na Sardinii

Velké štěstí měl italský turista, který přecenil své síly při koupání v moři u ostrova Sardinie. Tonoucímu muži byl nablízku plavecký mistr světa Filippo Magnini, který k němu dorazil dříve než člun pobřežní hlídky. Nebýt Italova zásahu, mohl život muže skončit pouhé dva dny po jeho svatbě, napsal web stanice BBC.
Plavání

Handicapovaná česká plavkyně chce zdolat kanál La Manche

Vratislavice nad Nisou (Liberecko) - Markéta Pechová, handicapovaná sportovkyně z Vratislavic nad Nisou, chce v příštím roce přeplavat kanál La Manche. Místní fotbalisté proto uspořádali benefiční akci, na níž dnes sbírali peníze na její nákladnou výpravu.
Ilustrační foto

Případ thajské jeskyně ukázal na velký problém. Proč děti v Asii neumí plavat?

Bangkok - Dětský fond OSN (UNICEF) už v roce 2012 uvedl, že hlavní příčinou úmrtí dětí v asijských zemích s nízkými a středními příjmy je utonutí. Děti neumírají v bazénech, ale v kontaktu s přírodní vodou a při "spontánních rizikových aktivitách". Ani 12 chlapců, které nyní záchranáři vyprošťují z thajské jeskyně Tham Luang, neumí plavat.

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 2 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostane od Španělska rakety Patriot

Španělsko pošle na Ukrajinu rakety Patriot. Na videokonferenci mezinárodní Kontaktní skupiny pro podporu Ukrajiny to dnes oznámila španělská ministryně obrany Margarita Roblesová. Informoval španělsky list El País v reakci na tlak spojenců z EU a NATO.

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy