Muž se vykoupal a zemřel. Podle lékařů se to může stát všem

Muže z amerického Tennessee zabila tzv. masožravá bakterie, které způsobuje smrtící infekční onemocnění známé jako nekrotizující fasciitida. Jeho dcera varuje ostatní, aby považovali zprávy o tomto druhu bakterie za „městskou legendu“ a brali její hrozbu vážně. Nekrotizující fasciitida ročně zabije v USA na 100 lidí.

„Masožravá bakterie zní jako městská legenda. Ujišťuji vás, že tak to není. Vzala mému tátovi život,“ napsala dcera zemřelého muže, Cheryl Bennett Wiygulová, na svém Facebooku.

Ten za ní přijel na Floridu, kde si společně užívali ve vodách. Wiygulová upozornila, že její otec měl oslabenou imunitu díky dlouholetému, náročnému boji s rakovinou. Nicméně, v moři se už několikrát koupal a nic mu nebylo a jeho dcera se ujistila, že má zahojené všechny rány, díky kterým by mohl být infikován.

Přesto to nestačilo. 12 hodin po posledním pobytu ve vodě si otec začal stěžovat na horečku, zimnici a křeče. Rodina jej vzala zpět do jeho domova v Memphisu, protože tamní lékaři nejlépe znali jeho nemocniční údaje.

V tamní nemocnici si lékaři všimli černých otoků na jeho těle, které se dále rozšiřovaly. Jeho žena nemocničnímu personálu řekla, že si myslí, že to je v důsledku výskytu masožravé bakterie ve vodách u floridských pláží. Jeden zaměstnanec nemocnice jí však odvětil, že média nakažení masožravými bakteriemi příliš nafukují. Další jí řekli, že se určitě jedná o stafylokoka, uvádí stanice CBS News.

Infikovaný muž i přes antibiotickou léčbu 48 hodin po svém onemocnění zemřel. Laboratorní test potvrdil, že se skutečně nakazil „masožravou bakterií  vibrio vulnificus, která způsobila nekrotizující fasciitidu.

Vibrio vulnificus, která je blízká příbuzná průvodců cholery, se vyskytuje v teplých pobřežních vodách. Zvláště se jí daří v období od května do října, kdy jsou vody nejteplejší. Lidé se jí můžou nejčastěji nakazit pozřením syrových, nedostatečně upravených mořských plodů či otevřenými a nedostatečně zahojenými zraněními, kterými pronikne přímo do krve. Podle stanice CNN tato bakterie způsobí ročně v USA na 80 000 nemocí a 100 úmrtí.

Podle Wiygulovové by správci pláží je měli ohradit cedulemi, které by na výskyt nebezpečné bakterie upozornily. „Na žádné pláži nebo v parku, do kterých jsme šli, nebyly žádné varování o bakteriích,“ upozorňuje. Tvrdí, že nechce ostatní vyděsit, aby nechodili na pláž či plavat, jen je chce docílit toho, aby věděli o tomto nebezpečí.

Související

Více souvisejících

viry a bakterie USA (Spojené státy americké) nemoci Plavání

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Chameneí se chce za útoky Izraele pomstít USA

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí v sobotu varoval, že Izrael a Spojené státy obdrží "zničující odpověď" za své útoky namířené proti Íránu a jeho spojencům v regionu. Chameneí tak reagoval na zvýšené napětí v oblasti, které eskalovalo od vypuknutí války mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy v říjnu loňského roku. Uvedl to server Times of Israel.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

"Katastrofa, apokalypsa..." OSN popsala, co se odehrává v Pásmu Gazy

Na severu Pásma Gazy se odehrává katastrofa, která představuje vážné nebezpečí pro všechny tamní obyvatele. Ve společném prohlášení na to upozornil Meziagenturní stálý výbor (IASC) Organizace spojených národů (OSN), který sdružuje vedoucí představitele humanitárních agentur OSN. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry 2 Meghan.

Princ Harry se z USA poroučet nebude, naznačil syn Donalda Trumpa

Princ Harry si tak trochu může oddechnout, i když jej slova Erica Trumpa, syna amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, jinak moc nepotěší. Podle Erica je setrvání prince v USA zaručeno i v případě návratu jeho otce do Bílého domu. Dost jasně dal však mladý Trump najevo, že Harry je Američanům ukradený. 

včera

včera

včera

Día de los Muertos: Jak vypadají mexické Dušičky?

Přelom října a listopadu je u nás spojen s Dušičkami, kdy se vzpomíná na zemřelé předky a zapalují se za ně svíčky na hrobech. V Americe, v Anglii nebo třeba v Austrálii tento čas patří Halloweenu, s nímž se pojí koledování nebo vydlabané dýně. V Mexiku se konec října a počátek listopadu nese ve znamení oslav zvaných Día de los Muertos, při nichž se lidé veselí, protože se mohou setkat se svými mrtvými blízkými. Součástí svátku jsou i všudypřítomné masky kostlivců. Od roku 2003 figuruje svátek na seznamu ústního a nehmotného dědictví UNESCO.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy