VIDEO: Jedenáctiletý chlapec zvládl na skateboardu otočku o 1080 stupňů

Teprve jedenáctiletý Brazilec Gui Khury zvládl jako první na skateboardu skočit na vertikální rampě otočku o 1080 stupňů. Na rampě postavené na zahradě své babičky se mu povedlo něco, o čemž snily generace před ním. Dokázal to i díky koronavirové pauze. Školy jsou zavřené, takže mohl od rána do večera trénovat a soustředit se jen na milovaný sport.

Přidejte svůj názor

Teenageři
doporučujeme

Otočku o 900 stupňů zvládl jako první legendární Tony Hawk v roce 1999, když mu bylo 31 let. Od té doby se to povedlo jen hrstce dalších skateboradistů. Khury tento trik zvládl již v osmi letech a nyní se zapsal do dějin ještě další půlotočkou. Bezpečně z ní odjel a vychutnával si pocit, o kterém snil.

"Měl jsem strašnou radost. Můj bože, co jsem to udělal? Je to šílené. Je to ten nejkrásnější pocit v životě," řekl agentuře Reuters chlapec z Curitiby. Koronavirová pandemie mu pomohla k bezstarostnému tréninku. "Jeho život byl hlavně o škole, neměl na trénink moc času. Když ze školy přišel, byl unavený. Teď je doma, líp jí a mohl se soustředit jen na to. Karanténa mu pomohla," řekl jeho otec Ricardo.

zdroj: YouTube

Rodina Khuryových denně babičku bydlící nedaleko jejich domu navštěvuje a vozí jí jídlo. Guiho při rekordním pokusu rodiče natočili a video vložili na instagram. "A já to poslal všem mým oblíbeným skejťákům, jako jsou Tony Hawk, Bob Burnquist a Neal Mims," uvedl Khury.

Trik chce zdokonalit natolik, aby ho předváděl i v soutěžích. A pak má nový milník - přidat ještě 180 stupňů. "1260. Jeden člověk už to skočil, ale to bylo na mega rampě... No není to nemožné. Kdo ví," dodala naděje nového olympijského sportu, který bude mít za rok v Tokiu premiéru pod pěti kruhy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Světové atletiky Coe chválil Česko za první velký projekt po koronaviru

29.05.2020 20:44 V pondělí 1. června bude mít na programu česká atletika hned několik svých prvních závodů po celé…

Olympiáda v ohrožení? Uspořádat ji příští rok bude problematické

22.05.2020 11:43 Vlivný člen Mezinárodního olympijského výboru Australan John Coates je skeptický k vyhlídkám na…

Odklad olympiády v Tokiu vyjde draho. Bude se radikálně škrtat, avizují…

16.05.2020 21:07 Ačkoli od odložení olympijských her v Tokiu na příští rok uplynuly už bezmála dva měsíce, japonští…

Golf s Donaldem Trumpem? Už ne, říká světová jednička Rory McIlroy

16.05.2020 16:57 Golf s Donaldem Trumpem? Už ne. Světová jednička Rory McIlroy vyčítá americkému prezidentovi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy