VIDEO: Jedenáctiletý chlapec zvládl na skateboardu otočku o 1080 stupňů

Teprve jedenáctiletý Brazilec Gui Khury zvládl jako první na skateboardu skočit na vertikální rampě otočku o 1080 stupňů. Na rampě postavené na zahradě své babičky se mu povedlo něco, o čemž snily generace před ním. Dokázal to i díky koronavirové pauze. Školy jsou zavřené, takže mohl od rána do večera trénovat a soustředit se jen na milovaný sport.

Teenageři
doporučujeme

Otočku o 900 stupňů zvládl jako první legendární Tony Hawk v roce 1999, když mu bylo 31 let. Od té doby se to povedlo jen hrstce dalších skateboradistů. Khury tento trik zvládl již v osmi letech a nyní se zapsal do dějin ještě další půlotočkou. Bezpečně z ní odjel a vychutnával si pocit, o kterém snil.

"Měl jsem strašnou radost. Můj bože, co jsem to udělal? Je to šílené. Je to ten nejkrásnější pocit v životě," řekl agentuře Reuters chlapec z Curitiby. Koronavirová pandemie mu pomohla k bezstarostnému tréninku. "Jeho život byl hlavně o škole, neměl na trénink moc času. Když ze školy přišel, byl unavený. Teď je doma, líp jí a mohl se soustředit jen na to. Karanténa mu pomohla," řekl jeho otec Ricardo.

zdroj: YouTube

Rodina Khuryových denně babičku bydlící nedaleko jejich domu navštěvuje a vozí jí jídlo. Guiho při rekordním pokusu rodiče natočili a video vložili na instagram. "A já to poslal všem mým oblíbeným skejťákům, jako jsou Tony Hawk, Bob Burnquist a Neal Mims," uvedl Khury.

Trik chce zdokonalit natolik, aby ho předváděl i v soutěžích. A pak má nový milník - přidat ještě 180 stupňů. "1260. Jeden člověk už to skočil, ale to bylo na mega rampě... No není to nemožné. Kdo ví," dodala naděje nového olympijského sportu, který bude mít za rok v Tokiu premiéru pod pěti kruhy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na své první závody musí počkat. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek má…

20.10.2020 19:55 Koronavirus si nevybírá, což nově poznal i český olympijský vítěz z Ria de Janeira, tedy judista…

Vítězem Velké pardubické se stal Hegnus. Favorit závodu na Taxisu zahynul

11.10.2020 21:32 Vítězem 130. ročníku Velké pardubické se stal hnědák Hegnus, který vylepšil loňské druhé místo.…

Legendární žokej Váňa: Taxisu jsem se nikdy nebál, koním je covidová…

11.10.2020 11:50 ROZHOVOR – Přestane vnímat svět a úplně zjihne. Když legendární žokej Josef Váňa mluví o koních,…

Český atletický talent tragicky zemřel v pouhých 19 letech

26.09.2020 12:46 V sobotu ráno zasáhla českou atletiku smutná zpráva. Ta hovoří o nečekané smrti teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama