Tragédie při fotbale: 12 mrtvých v tlačenici při zápase v Salvádoru

Nejméně 12 lidí zahynulo a desítky dalších utrpěly zranění v sobotu večer v Salvádoru během tlačenice na fotbalovém zápase tamní nejvyšší soutěže. Uvedly to místní úřady, informoval server CNN s odvoláním na místní média.

K neštěstí došlo v hlavním městě San Salvador během čtvrtfinálového zápasu mezi týmy Alianza FC a Club Deportivo FAS.

Policie původně potvrdila devět obětí této události, jak informovala prostřednictvím sociální sítě. Záchranáři pak informovali, že více než 100 lidí bylo hospitalizováno, z nichž někteří se nacházeli ve vážném stavu, uvedla agentura AP.

Zápas byl přerušen po pouhých 16 minutách, když se při vstupu fanoušků na stadion odehrál tento tragický incident. Panika vznikla kvůli nadměrnému prodeji vstupenek.

Podle jednoho z fanoušků byly na stadionu s kapacitou pro více než 44.000 lidí otevřeno jen dva vstupy.

Tragédie je předmětem vyšetřování policie.

Související

sport

Zpátky na výsluní by měl pomoci Plzni její bývalý kouč Koubek ve spolupráci s Trousilem

S koncem sezóny Fortuna ligy 2022/23 skončilo na plzeňské lavičce i trenérské duo Michal Bílek-Pavel Horváth, přičemž o jejich konci už se vědělo předem. Proto už se několik dní spekulovalo, kdo by mohl celek, jenž skončil až na třetí příčce hlavně kvůli nepovedenému jaru a nepodařilo se mu tak obhájit ligový titul, v příští sezóně vést jako trenér. Hodně se mluvilo o trenérovi Slovácka Martinu Svědíkovi, nyní to ale vypadá, že by se mohl do Štruncových sadů vrátit bývalý kouč Západočechů a strůjce jedno z mistrovských titulů Miroslav Koubek. Asistovat by mu měl pak donedávna ještě kouč druholigového Vyškova Jan Trousil. 

Více souvisejících

Fotbal Salvador

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 18 minutami

před 55 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Na Přerovsku hoří skládka s nebezpečným opadem. Vyhlášen třetí stupeň poplachu, zasahuje vrtulník s bambivakem

V Hradčanech na Přerovsku hoří skládka s nebezpečným opadem. Na místě je 14 jednotek hasičů, kteří vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Uvedli to na twitteru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy