Čeští skokané už znají jméno nového šéftrenéra. Stal se jím František Vaculík

Čeští skokané na lyžích již znají jméno, kdo je povede poté, co byl z pozice šéftrenéra svazem v lednu odvolán David Jiroutek. Toho dočasně následně nahradil Antonín Hájek, nyní se tedy ví, s kým svaz na této pozici počítá na delší dobu. Je jím nově František Vaculík, jehož nebližšími pobočníky budou bývalí reprezentanti Jakub Jiroutek a Lukáš Hlava. Pětatřicetiletý František Vaculík doposud působil coby šéftrenér mládeže.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Skoky na lyžích
doporučujeme

Co se týče dosavadního dočasného šéftrenéra skokanů Antonína Hájka, tak ten se vrací k ženskému národnímu týmu. Hájek se dohodl se svazem na odchodu od mužů, neboť vedle toho ještě studuje na fakultě tělesné výchovy a sportu trenérství. Svaz zároveň rozhodl, že se k mládeži vrací bývalý šéftrenér mužů David Jiroutek. Právě u mládeže David Jiroutek působil už ve zbytku loňské sezóny.

Tým české mužské skokanské reprezentace, který tvoří Roman Koudelka, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek a František Holík už zahájil pod novým Vaculíkovým vedením individuální přípravu na letní sezónu.

"Všichni kluci ode mě dostali individuální plán na čtrnáct dní, jsme spolu v pravidelném kontaktu. Zatím vše zvládají bez problému, jsou po odpočinku a plní elánu do další práce," uvedl nový šéftrenér, jenž má za sebou působení i v německém Breitenbergu, a pokračuje: "Trénink je zaměřen na vytrvalost, kompenzační cvičení a regeneraci tak, abychom připravili tělo na začátek května, kdy začneme silovou přípravu. Zatím není známo, zda to bude na Dukle v Liberci, nebo jestli ještě budeme muset pokračovat individuálním tréninkem doma."

Začátkem května mají skokané podle původního plánu na programu první soustředění, během stejného měsíce se tradičně skokané připravují už na můstcích. Vše se směřuje k polovině července, kdy začíná letní sezóna v polské Wisle. Je však otázkou, jak to bude s květnovým programem skokanů, neboť i ten je závislý pochopitelně na bezpečnostních opatření kolem aktuální pandemie koronaviru.

"Vzhledem k aktuální situaci nikdo není schopen říci, jestli letní sezona začne v řádném termínu, opožděně, v jakém rozsahu, nebo zda se vůbec uskuteční. Jsme proto připraveni plán přípravy operativně upravovat na základě nařízení vlád a pokynů ohledně termínů ze strany Mezinárodní lyžařské federace," řekl k tomu Jan Baier, místopředseda skokanského úseku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna u mužské biatlonové reprezentace. Přichází k ní sportovní ředitel…

03.05.2020 13:28 Nejen v samotném reprezentačním týmu biatlonistů a biatlonistek se dějí během pauzy mezi…

Další konec kariéry v české biatlonové reprezentaci. Po Šlesingrovi…

23.04.2020 13:24 Do nadcházející sezóny biatlonového Světového poháru 2020/21 nenastoupí v českém dresu nejen Michal…

Nejistá budoucnost. Ruskému biatlonovému svazu hrozí kvůli dluhům bankrot

19.04.2020 15:39 Ruskému biatlonu hrozí bankrot. To prohlásil v rozhovoru pro agenturu TASS ředitel Sergej Golikov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy