Sobotní stíhací závod bude tím posledním. Martin Fourcade dává biatlonu sbohem

Před týdnem se s biatlonem před prázdnými tribunami v Novém Městě na Moravě rozloučil český reprezentant Michal Šlesingr, nyní světový biatlon zažije další loučení. Taktéž před prázdnými tribunami, ovšem ve finském Kontiolahti se v sobotu po stíhacím závodě pro změnu rozloučí Francouz Martin Fourcade.

Martin Fourcade (uprostřed)

V sobotu je na programu poslední závodní den biatlonové sezóny Světového poháru 2019/2020, neboť v pátek Mezinárodní biatlonová unie rozhodla o tom, že se v neděli nebudou v Kontiolahti konat závody s hromadným startema to kvůli pandemii koronaviru. Proto tak tato sezóna předčasně skončí a v sobotu skončí vedle toho i jedna velká biatlonová kariéra.

V pátek totiž svým krátkým tweetem Francouz Martin Fourcade naznačil svou budoucnost. "Je čas se rozloučit," napsal konkrétně.

V posledním závodě se bude snažit dohnat ztrátu 19 bodů v celkovém hodnocení Světového poháru na dosud vedoucího Nora Johannese Boe. Zajímavé to bude ještě zvlášť tehdy, když jako první na trať vyjede Nor a o 21 později za ním Francouz.

Připomeňme, že pro Fourcadea bude sobotní start startem s pořadovým číslem 347. Za tu dobu zažil celkem 82 vítězných závodů, ovšem legendárního Nora Björndalena v tomto ohledu nepřekoná. Ten totiž vyhrál celkem 95 závodů.

Stíhací závod v Kontiolahti bude pro Francouze návratem na místo činu, neboť právě ve stíhacím závodě v Kontiolahti si připsal Fourcade své vůbec první vítězství v kariéře. Stalo se tak v roce 2010 jen krátce po Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. V této sezóně ještě skončil celkově pátý, o rok později se umístil na třetí pozici a následovala pak ryze jeho éra.

Právě od sezóny 2011/12 totiž vyhrával velký křišťálový glóbus nepřetržitě a to až do loňska, kdy skončil až na dvanácté pozici. Tehdy už bylo jasné, že štafetu přebírá někdo jiný, Nor Johannes Boe.

"Pořád mám vůli vydat ze sebe to nejlepší a jezdit po horách, ale pokračování mého růstu jako muže, jako otce, se musí nyní ubírat jiným směrem. Je čas se rozloučit," nechal se slyšet Francouz.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

Zeman zítra opustí ÚVN, v neděli jmenuje Fialu premiérem

26.11.2021 13:44 Prezident Miloš Zeman bude v sobotu propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kam byl ve…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

Izrael je i kvůli nové mutaci na prahu vyhlášení nouzového stavu

26.11.2021 14:12 Izrael dnes kvůli nové variantě koronaviru, jež byla poprvé zaznamenána v Jihoafrické republice,…

Návrat do Česka se lidem z mnoha zemí ztíží

26.11.2021 22:02 Od pondělí se ztíží lidem neočkovaným proti covidu-19 návrat do České republiky z Francie,…

Skvělý start do olympijské sezóny. Dubovská skončila ve slalomu ve finském…

21.11.2021 15:05 Aktualizováno O tomto víkendu započala nová sezóna zimních sportů, která v únoru příštího roku vyvrcholí Zimními…

Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do…

19.11.2021 19:18 Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou…

Související:

Právě se děje

reklama