Sobotní stíhací závod bude tím posledním. Martin Fourcade dává biatlonu sbohem

Před týdnem se s biatlonem před prázdnými tribunami v Novém Městě na Moravě rozloučil český reprezentant Michal Šlesingr, nyní světový biatlon zažije další loučení. Taktéž před prázdnými tribunami, ovšem ve finském Kontiolahti se v sobotu po stíhacím závodě pro změnu rozloučí Francouz Martin Fourcade.

Martin Fourcade (uprostřed)
doporučujeme

V sobotu je na programu poslední závodní den biatlonové sezóny Světového poháru 2019/2020, neboť v pátek Mezinárodní biatlonová unie rozhodla o tom, že se v neděli nebudou v Kontiolahti konat závody s hromadným startema to kvůli pandemii koronaviru. Proto tak tato sezóna předčasně skončí a v sobotu skončí vedle toho i jedna velká biatlonová kariéra.

V pátek totiž svým krátkým tweetem Francouz Martin Fourcade naznačil svou budoucnost. "Je čas se rozloučit," napsal konkrétně.

V posledním závodě se bude snažit dohnat ztrátu 19 bodů v celkovém hodnocení Světového poháru na dosud vedoucího Nora Johannese Boe. Zajímavé to bude ještě zvlášť tehdy, když jako první na trať vyjede Nor a o 21 později za ním Francouz.

Připomeňme, že pro Fourcadea bude sobotní start startem s pořadovým číslem 347. Za tu dobu zažil celkem 82 vítězných závodů, ovšem legendárního Nora Björndalena v tomto ohledu nepřekoná. Ten totiž vyhrál celkem 95 závodů.

Stíhací závod v Kontiolahti bude pro Francouze návratem na místo činu, neboť právě ve stíhacím závodě v Kontiolahti si připsal Fourcade své vůbec první vítězství v kariéře. Stalo se tak v roce 2010 jen krátce po Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. V této sezóně ještě skončil celkově pátý, o rok později se umístil na třetí pozici a následovala pak ryze jeho éra.

Právě od sezóny 2011/12 totiž vyhrával velký křišťálový glóbus nepřetržitě a to až do loňska, kdy skončil až na dvanácté pozici. Tehdy už bylo jasné, že štafetu přebírá někdo jiný, Nor Johannes Boe.

"Pořád mám vůli vydat ze sebe to nejlepší a jezdit po horách, ale pokračování mého růstu jako muže, jako otce, se musí nyní ubírat jiným směrem. Je čas se rozloučit," nechal se slyšet Francouz.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama