Google se potýkal s masivním výpadkem služeb, GMail či YouTube nefungovaly

Americká internetová společnost Google se dnes po celém světě potýkala s masivním výpadkem služeb, který zasáhl například e-mailový server Gmail, portál pro sdílení videí YouTube nebo službu Google Drive. Trvalo zhruba hodinu, než služby začaly opět fungovat, uvedl technologický server The Verge.

Google
doporučujeme

Výpadek zasáhl miliony uživatelů služeb společnosti Google, která je součástí skupiny Alphabet. Řada lidí používá tyto služby k práci, například k posílání e-mailů či plánování aktivit v kalendáři. Problémy se však nedotkly internetového vyhledávače, upozorňuje BBC.

Podle serveru DownDetector nahlásily problémy desetitisíce uživatelů z různých částí světa. Prudký vzestup počtu hlášení o výpadcích služeb začal po poledni středoevropského času. Výpadky zasáhly také uživatele v České republice. Po 13:30 Google oznámil, že se služby vracejí do normálu.

Služby společnosti Google postihl výpadek také například letos v srpnu. Uživatelé hlásili problémy s elektronickou poštou Gmail, ale například i se službou nahrávání souborů Google Drive. Podle serveru DownDetector patřila k nejvíce zasaženým oblastem Evropa, především Francie, Německo, ale i středoevropské státy včetně Česka.

Služby Google patří na internetu k nejvíce využívaným na světě. Například k YouTube se každý měsíc přihlásí více než dvě miliardy lidí, kteří na této platformě sledují videa v úhrnné délce přes miliardu hodin, poznamenala agentura Reuters.

"Jsme zpět!" uvedla video platforma na twitteru. Předtím uváděla, že mnoho uživatelů se k YouTube nemůže přihlásit. Podle serveru DownDetector výpadek zasáhl tisíce uživatelů YouTube hlavně ve Spojených státech, dále v Británii, dalších částech Evropy a také například v Indii.

Výpadek služeb, který trval hodinu a půl, postihl Google i v listopadu 2016. Týkal se zejména Česka a Slovenska. Problémy vznikly v důsledku údržby části sítě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google hrozí Austrálii zablokováním vyhledávače

22.01.2021 11:14 Americká internetová společnost Google varovala, že zablokuje svůj vyhledávač v Austrálii, pokud…

Google dá v regionu 50 milionů na snižování rozdílů v digi gramotnosti

20.01.2021 13:43 Google rozdělí v Česku a dalších deseti zemích regionu granty dva miliony eur, tedy přes 50 milionů…

Počet uživatelů Netflixu překročil 200 milionů

20.01.2021 09:49 Americké internetové televizi Netflix ve třetím čtvrtletí přibylo 8,5 milionu předplatitelů, celkem…

YouTube blokaci Trumpova kanálu prodloužil nejméně o týden

20.01.2021 08:11 Server YouTube v úterý oznámil, že nejméně o týden prodlouží odcházejícímu prezidentovi Donaldu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama