Počet Čechů, kteří si předplácí online videotéky, se ztrojnásobil

Počet Čechů, kteří využívají placené streamovací televizní služby jako Netflix nebo HBO Go, se loni během pandemie více než ztrojnásobil. Tyto služby si loni předplácelo 10,5 procenta lidí, zatímco o rok dříve to byla tři procenta. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Netflix
doporučujeme

V rámci Evropy však zůstává ČR v podílu konzumentů placených kanálů na posledních místech. Například na Slovensku tento obsah využívá 17 procent lidí, v Polsku 25 procent lidí a v severských zemích je to podle údajů Eurostatu dokonce 55 až 80 procent populace.

"Desetina populace sledujících placené služby zní jako povzbudivé číslo, ale realita je trošku jiná. Nejde totiž říci, že by šlo přímo o milion jednotlivých lidí, kteří za obsah platí. Zase takovou revoluci nečekejme. Je třeba si uvědomit, že i jednotlivé streamovací služby nabízí zkušební dobu, kdy je obsah přístupný zdarma a zejména pak jsou rozšířené rodinné balíčky. Ty umožňují za jedny peníze sledování na několika zařízeních," podotkla ředitelka distribuční firmy Axocom Erika Luzsicza.

Podle ní jsou lidé ve východní Evropě stále zvyklí, že některé věci jsou zadarmo a neuvědomují si, že kvalita a možnost širokého výběru něco stojí. Poplatky za internetové televizní služby se přitom pohybují okolo 200 Kč za měsíc na domácnost.

Nejvíce osob, které sledovaly zpoplatněná videa, patří do skupiny 25 až 34 let, kde jejich podíl činí 23 procent, na druhém místě jsou osoby ve věku 16-24 let s podílem 20 procent. Více než pětinový podíl byl zaznamenaný také u vysokoškolsky vzdělaných osob.

Témata: HBO | Netflix | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezi daty uniklými z Facebooku jsou údaje o více než milionu Čechů

07.04.2021 20:43 Mezi uniklými uživatelskými daty z Facebooku, která se o víkendu objevila na internetu, jsou i…

Google už uzavřel přes 600 licenčních smluv s dodavateli zpravodajství

31.03.2021 16:01 Společnost Google uzavřela už více než 600 licenčních smluv o obsahu s provozovateli médií. Dál…

Aplikace Google Maps bude řidičům navrhovat nejekologičtější trasu

31.03.2021 07:43 Americká internetová společnost Google začne ve své aplikaci Google Maps navrhovat řidičům trasu,…

Češi loni vynikali v neochotě platit výkupné hackerům

30.03.2021 14:04 Češi v porovnání se světem vynikají v neochotě platit výkupné po napadení vyděračskými programy,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama