mrtvice

Alain Delon (vlevo)

Alain Delon utrpěl mozkovou mrtvici, o život bojoval tři týdny

Třiaosmdesátiletého francouzského herce Alaina Delona postihly před několika týdny potíže s oběhovou soustavou a utrpěl lehké krvácení do mozku. Po operaci v jedné pařížské nemocnici strávil tři týdny na jednotce intenzivní péče, řekl ve čtvrtek agentuře AFP hercův syn Anthony Delon.
Teenageři

Máte děti? Podle lékařů vám hrozí vážné problémy

Podle nové studie se u žen které mají děti častěji objevují kardiovaskulární onemocnění. Výzkumníci využily data od 8000 žen ze Spojených států, která byla sesbírána v rámci jiného projektu za posledních 30 let. Výsledek? Čím více dětí žena má, tím pravděpodobnější je, že se u ní nějaké onemocnění vyskytne.
O mozku toho zatím moc nevíme. Muži jej ale mají větší

Mrtvice? Lékaři upozorňují na málo známou příčinu, v ohrožení jste možná i vy

Pětina cévních mozkových příhod je způsobena fibrilací srdečních síní, což je jedna z nejběžnějších forem srdeční arytmie. V Česku s ní žije přes 300.000 lidí, tisíce dalších o onemocnění nevědí. Informovaly o tom dnes pacientské organizace Ictus a Sdružení pro rehabilitaci osob po cévních mozkových příhodách (CMP). Chtějí se zaměřit na lepší informovanost a dostupnost léčby.
O mozku toho zatím moc nevíme. Muži jej ale mají větší

Mrtvice je boj s časem: Každou minutu odumřou 2 miliony neuronů. Znáte příznaky?

Praha - Každou minutu trvání mrtvice odumřou pacientovi v mozku asi dva miliony neuronů a 14 milionů synapsí, které je propojují. Zásadní je proto podle lékařů rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody, zavolat záchrannou službu a co nejdříve zahájit léčbu v jednom ze 46 specializovaných center. Novinářům to dnes řekl Aleš Tomek, předseda Celebrovaskulární sekce České neurologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.
Oči: Vidí skutečnost nebo optický klam?

Google pozná, jestli máte nemocné srdce. Co k tomu potřebuje?

Washington - Google přišel se zajímavou novinkou, která by mohla zachránit milióny lidí po celém světě. Algoritmus, který vědci vyvinuli, totiž dokáže předpovědět, jestli člověk bude trpět kardiovaskulární poruchou nebo jestli má zvýšené riziko výskytu mrtvice. Jak se to pozná?
René Jura Rozhovor

Může vás z leknutí „trefit šlak“ a co je němá mrtvice? Neurolog hovoří o nemoci, která hrozí téměř každému

ROZHOVOR – Cévní mozková příhoda (iktus, CMP) patří k obávaným onemocněním, které vám a vaší rodině obrátí život na ruby. Netýká se přitom pouze seniorů. „Nemocní v produktivním věku postižení mrtvicí nejsou výjimkou,“ upozornil v rozhovoru pro EuroZprávy.cz MUDr. René Jura, vedoucí lékař Iktové jednotky Neurologické kliniky FN Bno. Uklidňující zprávou může být, že léčba CMP v Česku je na špičkové úrovni.
Zdravotnictví, ilustrační fotografie

Diagnostika mrtvice do deseti minut: Nová technologie by mohla zachránit miliony

Washington - Cévní mozková příhoda, známá také jako mrtvice, je u lidí jednou z nejčastějších příčin úmrtí. V mnoha případech by přitom šlo smrti předejít včasnou diagnózou a podáním léků. Vědci z Bakerova institutu pro zvířecí zdraví Cornellovy univerzity nyní podle informací serveru The Daily Beast přišli se způsobem, jak snadno diagnostikovat mrtvici během deseti minut.
Ilustrační foto

I dítě může postihnout mrtvice. Nela (5) ji prodělala a ochrnula

Praha - Dnes pětiletá Nela ve svých čtyřech letech prodělala mozkovou mrtvici a ochrnula na pravou ruku. Díky rehabilitaci a speciální terapii rukou opět pohne, a dokonce v ní udrží i tužku. Tato terapie pomáhá s návratem do normálního života po mrtvici či mozkové obrně, a to nejen dětem, ale i dospělým.

Aktuálně se děje

před 4 minutami

Aktualizováno před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 7 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

Okupovaým Berďanskem a Melitopolem otřásají exploze. Nad městem létají rakety, ruské lodě přístav opouští

Nejméně osm explozí otřáslo ruskou armádou okupovaným městem Berďansk v Záporožské oblasti. Tamní okupační síly tvrdí, že sestřelily šest raket, podle médií více než 10 raket dopadlo do města. Přístav také opouštějí ruské lodě. Další výbuchy se odpoledne ozvaly také v Melitopolu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy