Počet mrtvých po sesuvu půdy v Kamerunu vystoupil na 42

Při pondělním sesuvu půdy v důsledku vytrvalých dešťů na západě Kamerunu zemřelo nejméně 42 lidí, uvedly dnes místní úřady. Více než 30 těl se z domů zaplavených bahnem podařilo záchranným týmům vyprostit již v úterý, kvůli neustávajícímu dešti musely být následně záchranné práce přerušeny. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Kamerun
doporučujeme

Neštěstí se stalo v části města Bamougoum, které leží více než 220 kilometrů severně od metropole Yaoundé. Svah pokrytý chatrnými domy se sesunul po dvou dnech intenzivních srážek, uvedla s odvoláním na nejmenovaného úředníka AFP. Mezi mrtvými bylo 26 dětí a čtyři těhotné ženy, nejméně osm lidí se záchranným týmům podařilo ze zbořených domů vyprostit.

Úřady obyvatele Bamougoumu vyzvaly, aby nebezpečnou oblast vyklidili. Guvernér regionu Awa Fonka Augustine již v úterý upozornil, že obyvatelé zavalené čtvrti si domy postavili v nebezpečné oblasti i přes varování úřadů.

Prudké deště bičují rovníkovou Afriku i přesto, že období dešťů tam už skončilo. Záplavy ve Středoafrické republice, která s Kamerunem sousedí, vyhnaly z domovů přes 30.000 lidí, uvedla agentura Reuters. Záplavy a sesuvy půdy v posledním týdnu zasáhly i další africké země včetně Etiopie, Jižního Súdánu, Egypta či Tuniska.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Etiopie odsoudila Trumpův výrok o odstřelení přehrady

24.10.2020 16:49 Etiopie dnes odsoudila "útočné hrozby" ohledně sporné přehrady, kterou Addis Abeba staví na horním…

V Egyptě začalo první kolo parlamentních voleb

24.10.2020 14:36 V Egyptě dnes začaly dvoufázové volby do dolní komory parlamentu. Výsledky mají být známy začátkem…

OSN: Znesvářené strany v Libyi podepsaly trvalé příměří

23.10.2020 14:03 Aktualizováno Znesvářené strany v Libyi dnes podepsaly dohodu o trvalém příměří v celé zemi, oznámila Organizace…

HRW: Egypt v říjnu popravil 49 lidí, část za protesty v roce 2013

22.10.2020 18:41 Egypt tento měsíc popravil již 49 lidí, z nichž někteří byli zatčeni během potlačení masových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama