V Kamerunu při granátovém útoku zemřelo nejméně 15 lidí

Neznámí ozbrojenci dnes při granátovém útoku na severu Kamerunu zabili nejméně 15 lidí a zranili několik dalších. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters. Útok se připisuje skupině islámských radikálů Boko Haram, jež působí v Nigérii i v okolních státech. Policie původně hovořila o 13 obětech.

Zatím neidentifikovaní útočníci časně ráno použili granát proti skupině spících lidí v oblasti Mozogo v táboře pro přesídlené poblíž hranice s Nigérií. Starosta obce Medjeweh Boukar řekl, že má informace, že na místě zemřelo 13 osob a zraněním později podlehli další dva lidé, takže mrtvých je celkem 15. Tábor je domovem 800 lidí.

"Útočníci přijeli s jednou ženou, která měla granát a pronesla ho do tábora," řekl Boukar. Podle něj jsou mezi mrtvými i ženy a děti. Za minulý měsíc se podle starosty snažili islámští radikálové dostat do tábora dvacetkrát.

Boko Haram usiluje o vytvoření muslimského státu v oblasti Čadského jezera. Bojuje o to od roku 2009 a konflikt se z Nigérie rozšířil do sousedního Nigeru, Čadu a Kamerunu. Skupině se klade za vinu smrt 36.000 osob a odhaduje se, že kvůli jejím bojovým akcím na dva miliony lidí opustily své domovy. Loni v červnu obsadilo asi 300 členů Boko Haram ostrov na Čadském jezeře a pozabíjelo tam 24 lidí, mezi nimiž bylo 16 kamerunských vojáků.

Související

Ilustrační foto

Kameruňan ničil sochy kolonialistů dříve, než to bylo populární

Aktivista Andre Blaise Essama z Kamerunu se po desetiletí snažil od symbolů koloniální éry očistit svoji zemi, která byla nejprve německou a později francouzskou a britskou kolonií. Rozhodl se k tomu už dávno předtím, než se ničení či odstraňování soch představitelů kolonialismu dostalo na celém světě do centra pozornosti v souvislosti s hnutím Black Lives Matter (Na černošských životech záleží), píše server BBC.

Více souvisejících

kamerun

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Dnes je Mezinárodní den tance. Kdy a jak začali lidé tančit?

Tanec je starý tak jako samo lidstvo. Během dlouhé historie prošel tanec vývojem a mnoha proměnami. Vznikly jeho specifické podoby pojící se s obdobími v roce, důležitými okamžiky v životě člověka nebo nejrůznějšími rituály. Pomocí tance se vyjadřovaly emoce či národní identita. Jaká je historie tance, který má dnes svůj mezinárodní den?

včera

včera

včera

Požáry, ilustrační fotografie.

Zákaz rozdělávání ohně. Střední Čechy reagují na výstrahu ČHMÚ

Návrat teplého počasí místy zkomplikuje lidem v Česku pálení čarodějnic. Například Středočeský kraj v pondělí vyhlásil na přesně stanovených místech zákaz rozdělávání ohně. Reagoval tak na dnes aktualizovanou výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před nebezpečím požárů.

včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Rus v Německu zavraždil dva Ukrajince. Byli to vojáci, tvrdí Kyjev

Dva Ukrajinci, které měl v sobotu v německé spolkové zemi Bavorsko ubodat ruský občan, byli příslušníky ozbrojených sil. Kyjev to potvrdil podle ukrajinských médií, které cituje agentura DPA. Ukrajinští vojáci v Německu podstupovali rehabilitaci po zraněních, která utrpěli na bojišti.

včera

včera

včera

včera

Turecko podpořilo Rutteho do pozice šéfa NATO. Chybí mu podpora tří zemí

Turecko potvrdilo, že podpoří do čela Severoatlantické aliance dosluhujícího nizozemského premiéra Marka Rutteho. Podle agentury Reuters to oznámil vysoce postavený turecký činitel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy