Argentinské vojsko musí naplnit kvótu pro transgenderové osoby

Přinejmenším jedno procento příslušníků argentinského pozemního vojska budou muset tvořit transsexuálové, transvestité a transgenderové osoby. Informuje o tom dnes agentura AFP. Na armádu se totiž vztahuje zářijový výnos vlády argentinského prezidenta Alberta Fernandeze, který jednoprocentní kvótu stanovil pro všechny argentinské státní instituce.

Vlajka Argentiny
doporučujeme

Kvóta se vztahuje jak na vojenské příslušníky tak na občanské zaměstnance armády. Podle agentury AFP není jasné, zda výnos platí také v případě námořnictva a letectva.

Podle vlády kvóta představuje "začátek nápravy porušování lidských práv transvestitů, transsexuálů a transgenderových osob v minulosti".

Argentinské ministerstvo obrany vyzvalo velitele, aby se informovali o současném stavu ve svých jednotkách. Podle výnosu mají státní instituce, a to včetně armády, čas do 30. listopadu, aby stanovenou kvótu naplnily.

Podle zdroje z argentinského ministerstva obrany citovaného německou stanicí Deutsche Welle se nové pravidlo většině příslušníků pozemního vojska nelíbí. "Hlavním problémem je, jakou činnost budou vyvíjet, zda budou působit v zázemí nebo v jednotkách v terénu," uvedl zdroj.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inaugurace v době pandemie. Jak bude Biden uveden do úřadu?

16.01.2021 14:12 Demokrat Joe Biden se ve středu ujme úřadu nejmocnějšího muže na světě při slavnostním ceremoniálu,…

Facebook zablokuje svolání akcí u Bílého domu v den inaugurace

16.01.2021 13:06 Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve…

V USA popravili muže za vraždu tří žen

16.01.2021 10:12 Ve Spojených státech dnes vykonali další federální popravu, už třináctou za éry prezidenta Donalda…

Kvůli útoku na Kapitol rezignoval ministr zdravotnictví USA

16.01.2021 09:30 Aktualizováno Rezignační dopis napsal 12. ledna ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama