Biden věří ve vítězství, podle Trumpa chce prezidentské volby ukrást

Demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden v krátkém projevu před svými stoupenci řekl, že je na cestě k vítězství. Podle něj je nutné spočítat všechny hlasy. Příznivce vyzval k trpělivosti, výsledky prezidentských voleb podle něj nemusí být známé dnes. Šéf Bílého domu Donald Trump na twitteru demokraty obvinil ze snahy ukrást volby.

Joe Biden
doporučujeme

"Obrovsky se nám daří, ale oni se nám snaží ukrást volby. Nikdy jim to nedovolíme. Nelze hlasovat poté, co se uzavřou volební místnosti," napsal Trump. Sociální síť vzápětí k jeho tweetu připojila poznámku, že jeho část nebo celý příspěvek může uvádět zavádějící informace o volebním procesu.

Trump během předvolební kampaně opakovaně kritizoval korespondenční hlasování. Očekává se, že tyto hlasy posílali především Bidenovi příznivci. Podle šéfa Bílého domu není vhodné, aby se tyto hlasy sčítaly dlouho po skončení voleb.

Biden naopak před svými příznivci zdůraznil, že je nutné spočítat každý odevzdaný hlas. "Nebude konec, dokud všechno nebude spočítané," uvedl.

Souboj mezi ním a Trumpem je velmi těsný a není jasné, kdy bude definitivní výsledek. Trump nicméně na twitteru uvedl, že čeká velké vítězství a že také pronese projev.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden má jistých 279 volitelů. Oficiálně je skutečně vítězem voleb

05.12.2020 08:45 Kalifornie oficiálně potvrdila výsledek prezidentských voleb a jmenovala 55 volitelů, kteří se…

Sněmovna reprezentantů hlasovala pro dekriminalizaci marihuany

05.12.2020 08:28 Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro…

Kanada překročila hranici 400.000 nakažených koronavirem

05.12.2020 08:23 Kanada v pátek překročila hranici 400.000 potvrzených případů nákazy koronavirem. Stalo se tak…

Šíření covidu v USA opět nabralo na síle, počty nakažených i mrtvých jsou…

04.12.2020 20:45 Aktualizováno Ve Spojených státech se nadále zrychluje šíření koronaviru a statistiky dosahují bezprecedentních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama