Brazílie hlásí případ nového koronaviru, první v Latinské Americe

V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem, který se od prosince šíří do světa z Číny. Nakažený z Brazílie, který tento měsíc pobýval v severní Itálii, je prvním potvrzeným případem nového koronaviru v Latinské Americe, uvedla televize France 24. Některé země regionu už přijaly opatření proti šíření koronaviru, například Salvador uzavřel hranice lidem z Jižní Koreje a Itálie, informovala dnes agentura Europa Press.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Brazílie zaznamenala první případ nového koronaviru
doporučujeme

Podle místního serveru G1 je prvním potvrzeným nakaženým v Brazílii 61letý muž, který pobýval mezi 9. a 21. únorem v severní Itálii. Onemocnění COVID-19, které virus způsobuje, u něj zjistila nemocnice Alberta Einsteina ve 12milionovém Sao Paulu, největším městě Brazílie. Muž je v domácí karanténě a místní úřady se nyní snaží sehnat více než 200 spolucestujících z letadla, jimž muž do Brazílie přiletěl.

"Učiníme všechna potřebná opatření," řekl serveru G1 brazilský ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta. Zároveň klidnil veřejnost a varoval před panikou. "Je to chřipka, zvládneme to," dodal s odkazem na příznaky nové nemoci, která se projevuje podobně jako chřipka.

Připomněl také, že v Brazílii je nyní léto. "Uvidíme, co udělá virus v zimě. Chová se jinak na severní a jinak na jižní polokouli," míní brazilský ministr.

Některé země Latinské Ameriky už přijaly přísná protiopatření. Například středoamerický Salvador zakázal vstup do země lidem z Jižní Koreje a Itálie, které patří v největším ohniskům nemoci po Číně.

Salvador také nařídil 30denní karanténu Salvadořanům, kteří z těchto zemí vrátili. Inkubační doba nového onemocnění je přitom odhadována na maximálně 14 dní.

Nový koronavirus se začal šířit na sklonku loňského roku z Číny, kde onemocnění podlehlo již přes 2710 lidí a přes 78.000 se jich nakazilo. Výskyt nového koronaviru byl zaznamenán už ve více než 30 zemích světa.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obávanou americkou zbraň nezískal ani Izrael. Politolog prozradil důvod

07.04.2020 00:01 NÁZOR – Izraeli se dostává velké vojenské pomoci od Spojených států, ať ve formě financí, či zbraní…

Chile nařídilo povinné roušky ve veřejné dopravě

06.04.2020 21:54 Chilská vláda nařídila povinné nošení roušek v celé zemi ve veřejné dopravě, opatření začne platit…

USA vyzvaly Čínu, aby místo nároků řešila pandemii koronaviru

06.04.2020 21:25 Vláda Spojených států dnes vyzvala Čínu, aby se místo územním nárokům v Jihočínském moři věnovala…

USA hlásí 10 000 obětí koronaviru, v New Yorku je 130 000 nakažených

06.04.2020 20:52 Ve Spojených státech dosud nákaze koronaviru podlehlo přes 10.000 lidí. Dnes o tom informovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy