Černoch poprvé v dějinách povede složku ozbrojených sil USA. Historický den, chlubí se Trump

Generál Charles Brown se stal prvním černochem v dějinách Spojených států, který povede některou ze složek amerických ozbrojených sil. V úterý Senát USA potvrdil jeho nominaci na post šéfa amerického letectva, kde vystřídá Davida Goldfeina. Ke schválení Brownovi pogratuloval na twitteru prezident Donald Trump, který ho na funkci navrhnul.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Mé rozhodnutí jmenovat generála letectva Spojených států Charlese Brown jako vůbec prvního afroamerického velitele vojenské složky USA bylo Senátem schváleno. Je to historický den pro Ameriku!" napsal Trump. Browna šéf Bílého domu označil za vlastence a skvělého vůdce.

Brown u letectva slouží 35 let a v současné době velí tichomořskému letectvu USA. Portál Business Insider napsal, že jeho jmenování náčelníkem štábu některé ze složek amerických ozbrojených sil přichází v době, kdy Spojené státy zasáhla nevídaná vlna demonstrací proti policejnímu násilí a rasové nerovnosti.

Protesty vyvolala nedávná smrt černocha George Floyda, který zemřel při zatýkání. Policista, který mu takřka devět minut klečel na krku, i když Floyd později přestal reagovat, byl obviněn z vraždy.

V reakci na nynější události města, instituce i společnosti slibují důrazněji se věnovat rasové problematice. Tímto směrem vykročilo i americké námořnictvo, které podle Reuters připravuje zákaz vystavování konfederační bojové zástavy, dnes označované jako konfederační vlajka, na všech veřejných místech objektů námořnictva a také na lodích a letadlech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Súdán bude vyřazen ze seznamu teroristických zemí

19.10.2020 22:22 Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že Súdán bude vyřazen z amerického seznamu států, jež…

Washington obvinil šest Rusů z hackerských útoků

19.10.2020 22:20 Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo šest údajných příslušníků ruské vojenské rozvědky z…

Epidemiolog Fauci otevřeně o koronaviru: Bílý dům ho stáhl z médií

19.10.2020 22:04 Přední americký epidemiolog Anthony Fauci se v rozhovoru pro CBS News vyjádřil k postoji Trumpovy…

Kreml chce pokračovat v jednání s USA o odzbrojovací dohodě

19.10.2020 16:32 Rusko doufá, že jednání s USA o poslední odzbrojovací dohodě, jejíž platnost brzy vyprší, budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama