Je prezident Trump zdravý? Videa z West Pointu rozpoutala bouřlivou diskuzi

Americký prezident Donald Trump navštívil před pár dny vojenskou akademii West Point. Videa, která při jeho návštěvě vznikla, rozpoutala bouřlivou diskuzi o zdraví šéfa Bílého domu.

Donald Trump
doporučujeme

Pochybnosti o zdraví amerického prezidenta Donalda Trumpa vznikly poté, co byla zveřejněna videa na sociálních sítích z jeho návštěvy americké vojenské akademie ve West Pointu. Uživatelé Twitteru si všimli, že Trump při projevu k absolventům pije ze sklenice zvláštním způsobem. Místo uchopení sklenice jednou rukou si musel pomoci i druhou rukou, aby mohl zvednout sklenici až k ústům.

Právě tento malý detail spustil diskusi s řadou domněnek o tom, že prezident nemá dostatečně silnou pravou ruku, protože trpí zdravotními problémy, uvedl server Business Insider.

Video o pravděpodobných zdravotních problémech prezidenta není ojedinělé. Z té samé návštěvy vzniklo ještě jedno video, na kterém je vidět Trump, jak po svém projevu odchází velmi pomalu a opatrně našlapuje. Tato další indicie nenechala na pochybách nejednoho uživatele Twitteru, že se prezident opravdu potýká se zdravotními problémy.

Trump pomocí Twitteru tato tvrzení vyvrací a tvrdí, že rampa, po které odcházel byla strmá a smekala se, proto nakračoval velmi opatrně. „Rampa ve West Point Commencement byla velmi dlouhá a strmá, neměla žádné zábradlí a co je nejdůležitější, byla velmi kluzká,“ napsal Trump na twitteru a dodal, že upadnout byla poslední věc, kterou měl v úmyslu, právě kvůli falešným zprávám o jeho zdraví. Trump dokonce tvrdí, že posledních pár metrů se doslova rozeběhl.

Business Insider však s odvoláním na deníky Washington Post a New York Times uvádí, že svítilo slunce a tráva byla suchá, takže je vysoce nepravděpodobné, že rampa byla kluzká. Také údajně neexistuje žádný důkaz, který by podpořil Trumpovo tvrzení o tom, že se posledních pár metrů rozeběhl.

Bílý dům potvrdil, že prezident užíval hydroxychlorochin jako prevenci před onemocněním covid-19, ačkoliv neexistuje žádný důkaz o bezpečnosti nebo účinnosti antimalarika proti koronaviru. Bílý dům zdůrazňuje, že je prezident stále zdravý. Trump se stal nejstarším prezidentem USA v celé jeho historii a v neděli oslavil 74. narozeniny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA se podle informací zahraničních agentur stáhly z WHO

07.07.2020 21:44 Spojené státy oficiálně potvrdily odchod ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Uvádějí to…

V USA zemřelo o víkendu po střelbě 160 lidí, z toho šest dětí

07.07.2020 21:40 O uplynulém víkendu, kdy se ve Spojených státech slavil Den nezávislosti, propukly v řadě čtvrtí…

Brazilský prezident Bolsonaro se nakazil koronavirem, nemoc dlouhodobě…

07.07.2020 20:34 Aktualizováno Nákazu koronavirem potvrdily testy u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti…

Čína podle šéfa FBI nutí svoje občany žijící v USA k návratu do vlasti

07.07.2020 18:54 Čína se snaží nátlakem donutit některé svoje občany žijící v zahraničí k návratu do vlasti, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy