Masakr v Texasu. Proč šílenec střílel do lidí? Jeho sousedka prozradila děsivé věci

Střelec, který v sobotu na západě amerického státu Texas zabil sedm lidí a dalších 22 zranil, byl několik hodin před útokem propuštěn z práce. Podle agentury Reuters to uvedla americká média a představitelé. Motiv činu muže, který pracoval jako řidič kamionu, policie zatím nezná. Útočníka identifikovala jako 36letého bělocha jménem Seth Aaron Ator.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Sobotní řádění střelce se odehrálo mezi městy Midland a Odessa, která spolu těsně sousedí. Útočník nejprve začal střílet ze svého auta na dopravní policisty, kteří jej zastavili kvůli přestupku. Po incidentu s policisty ujížděl na západ směrem k Odesse. Zasáhl dalšího člověka a při průjezdu městem dál střílel po náhodných motoristech i kolemjdoucích.

zdroj: YouTube

Po nějaké době Ator opustil svoje vozidlo a zmocnil se poštovní dodávky, přičemž smrtelně zranil devětadvacetiletou poštovní doručovatelku. Policisté ho nakonec po dramatické honičce zabili na parkovišti před kinem v Odesse.

"Co se týče motivu či důvodů útoku nemáme v tuto chvíli definitivní odpovědi, ale jsme si celkem jistí, že dotyčný jednal sám," uvedl na tiskové konferenci policejní šéf Michael Gerke.

Sousedka střelce Veronica Alonzová televizi CNN řekla, že minulý měsíc oznámila policii, že ji Ator ohrožoval puškou, poněvadž nechala ležet odpadky poblíž jeho pozemku. Podle Alonzové také muž často střílel v noci ze střechy svého domu na zvířata, jejichž mrtvoly pak chodil sbírat. Ve svém domě prý neměl zavedenou elektřinu ani tekoucí vodu. Na výhrůžky ze strany Atora ozbrojeného puškou si stěžovala i další ze sousedek.

V roce 2002 byl Ator shledán vinným z neoprávněného vniknutí na cizí pozemek a vyhýbání se zatčení. Žádné další trestní záznamy z minulosti neměl, napsal zpravodajský server CNN.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Radikálnější boj se změnami klimatu? My mladí jsme nezastavitelní, řečnila…

21.09.2019 21:17 Mladí ekologičtí aktivisté, kteří se dnes shromáždili na vůbec prvním mládežnickém summitu OSN o…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama