Masakr v Texasu. Proč šílenec střílel do lidí? Jeho sousedka prozradila děsivé věci

Střelec, který v sobotu na západě amerického státu Texas zabil sedm lidí a dalších 22 zranil, byl několik hodin před útokem propuštěn z práce. Podle agentury Reuters to uvedla americká média a představitelé. Motiv činu muže, který pracoval jako řidič kamionu, policie zatím nezná. Útočníka identifikovala jako 36letého bělocha jménem Seth Aaron Ator.

Policie USA, ilustrační foto
doporučujeme

Sobotní řádění střelce se odehrálo mezi městy Midland a Odessa, která spolu těsně sousedí. Útočník nejprve začal střílet ze svého auta na dopravní policisty, kteří jej zastavili kvůli přestupku. Po incidentu s policisty ujížděl na západ směrem k Odesse. Zasáhl dalšího člověka a při průjezdu městem dál střílel po náhodných motoristech i kolemjdoucích.

zdroj: YouTube

Po nějaké době Ator opustil svoje vozidlo a zmocnil se poštovní dodávky, přičemž smrtelně zranil devětadvacetiletou poštovní doručovatelku. Policisté ho nakonec po dramatické honičce zabili na parkovišti před kinem v Odesse.

"Co se týče motivu či důvodů útoku nemáme v tuto chvíli definitivní odpovědi, ale jsme si celkem jistí, že dotyčný jednal sám," uvedl na tiskové konferenci policejní šéf Michael Gerke.

Sousedka střelce Veronica Alonzová televizi CNN řekla, že minulý měsíc oznámila policii, že ji Ator ohrožoval puškou, poněvadž nechala ležet odpadky poblíž jeho pozemku. Podle Alonzové také muž často střílel v noci ze střechy svého domu na zvířata, jejichž mrtvoly pak chodil sbírat. Ve svém domě prý neměl zavedenou elektřinu ani tekoucí vodu. Na výhrůžky ze strany Atora ozbrojeného puškou si stěžovala i další ze sousedek.

V roce 2002 byl Ator shledán vinným z neoprávněného vniknutí na cizí pozemek a vyhýbání se zatčení. Žádné další trestní záznamy z minulosti neměl, napsal zpravodajský server CNN.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama