Mike Pence pod palbou kritiky, při návštěvě Irska nocoval v Trumpově letovisku

Americký viceprezident Mike Pence při dvoudenním pobytu v Irsku nocoval v golfovém letovisku Doonbeg, které patří prezidentu Donaldu Trumpovi. Informovala o tom televize CNN. Pobyt v Doonbegu si Pence zvolil přesto, že k jednání do Dublinu musel cestovat hodinu autem a dalších 40 minut letadlem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump a Mike Pence
doporučujeme

Donald Trump vlastní rozsáhlé majetkové impérium zastřešené společností The Trump Organization, které zahrnuje hotely, reality a letoviska. Zatímco ostatní prezidenti USA předali po dobu výkonu funkce svůj majetek do svěřenského fondu, Trump si vlastnictví svých nemovitostí ponechal, jen jejich správu předal synům.

Podle Bílého domu prezident ze svého majetku žádné příjmy nemá, daňová přiznání ale Trump - na rozdíl od svých předchůdců - odmítá zveřejnit.

Mike Pence svůj pobyt v Trumpově letovisku zdůvodňoval faktem, že z téže obce, tedy Doonbegu, shodou okolností pocházela jeho prababička. "Politické útoky demokratů chápu," poznamenal podle CNN Pence. Dodal, že volba ubytování v Trumpově letovisku byla "logická". K pobytu ve svém letovisku ho prý navíc prezident sám vyzval.

Kritiku viceprezidenta posílila skutečnost, že sám Trump ve stejné době pobýval ve svém golfovém klubu ve Virginii. Náklady na prezidentovy cesty hradí stát. "Prezident je v golfovém klubu ve Virginii, viceprezident v golfovém klubu v Irsku. Prioritou je vydělat Trumpovi peníze," komentovala chování Trumpa a Pence organizace Občané pro odpovědnost a etiku. Demokratický poslanec Ted Lieu na twitteru označil viceprezidentovo chování za "korupční".

Pence se vydal do Evropy místo Trumpa, který se omluvil kvůli hrozivému hurikánu Dorian. Viceprezident v pondělí navštívil Polsko a v úterý Irsko, dnes bude jednat na Islandu a koncem týdne se v Londýně má setkat s britským premiérem Borisem Johnsonem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spojené státy mají "zamířeno a nabito"? Írán hodil rukavici, zní z USA

18.09.2019 12:00 NÁZOR - Ať už sobotní útok na saúdská ropná zařízení spáchali jemenští povstalci, iráčtí ši'ítští…

Jak z hororu. V Mexiku našli 29 těl, byla ve více než sto pytlích

18.09.2019 08:47 Mexické úřady v úterý oznámily nález 29 těl v utajeném masovém hrobě ve státě Jalisco na západě…

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň, žene se k Bermudám

18.09.2019 08:16 Hurikán Humberto v úterý zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185…

Bitva proti kuřákům pokračuje: Stát New York zakázal ochucené e-cigarety

18.09.2019 07:52 Stát New York s okamžitou platností zakázal prodej elektronických cigaret s příchutí. Místní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama